Чотирьом звільненим поліцейським, причетним до смерті афроамериканця Джорджа Флойда, висунули офіційні обвинувачення.

Про це повідомляє BBC.

Дереку Шовіну, який стояв коліном на шиї Флойда, висунули обвинувачення у вбивстві другого ступеню, трьом іншим екс-поліцейським — у пособництві та підбурюванні до вбивства. Шовін та ще один поліцейський вже під вартою.

Убивство першого й другого ступеня, за законом штату Міннесота, потребує доведення, що відповідач мав намір скоїти вбивство. Убивство першого ступеня в більшості випадків пов'язане з попереднім умислом, тоді як другого ступеня — переважно зі станом афекту, пише видання.

Убивство третього ступеня не потребує доведення, що відповідач хотів загибелі жертви, — лише підтвердження того, що його дії були небезпечними й зневажали цінність людського життя.

Спочатку Шовіна обвинувачували у ненавмисному вбивстві третього ступеня. 

Сенаторка від Міннессоти Емі Клобучар написала у Twitter, що нові обвинувачення стали «важливим кроком до справедливості».

Нагадаємо, 46-річний афроамериканець Джордж Флойд помер 25 травня після того, як був затриманий поліцією у Міннеаполісі, головному місті штату Міннесота. Це сталося через заяву продавця супермаркету про використання Флойдом фальшивих банкнот. Поліцейський, який затримував чоловіка, притис його шию коліном і не відпускав навіть тоді, коли затриманий говорив, що не може дихати.

Історія Флойда спричинила хвилю протестів проти неправомірних дій поліції — і не лише в США. Його фраза стала гаслом активістів, які протестують проти поліцейського насильства стосовно темношкірого населення. Мирні протести у багатьох містах США супроводжуються погромами та грабежами: люди підпалюють і трощать автівки й крамниці.

Поділитись: