Ввечері з 24-го на 25-те жовтня Велика Британія переведе годинники на годину назад. Для того, щоб зробити це у всіх резиденціях королеви Великої Британії Єлизавети II, знадобиться понад 40 колективних годин роботи спеціальної служби.

Про це повідомили у департаменті королівської колекції, який займається охороною та обслуговуванням королівського майна.

Зокрема, група з персоналу обслуговування працюватиме протягом вихідних, щоб перевести 450 годинників у Віндзорському замку, 600 годинників у Букінгемському палаці та ще 50 у Палаці Холірудхауза.

Для цього залучають фахівців, які працюватимуть зі старовинними механізмами. У колекції Єлизавети II є музичні, астрономічні, мініатюрні та баштові годинники. Все це майно британської королівської сім'ї перебуває під охороною не тільки для їх потомків, але й для всієї нації, оскільки воно не є приватною власністю.

Коли переводять годинники в Україні?

У неділю, 25 жовтня, о четвертій годині ранку за київським часом Україна переходить на «зимовий час» — стрілки годинників потрібно перевести на одну годину назад. Це передбачає урядова постанова «Про порядок обчислення часу на території України» від 13 травня 1996 року. 

Чому переводять годинники?

Переводити годинники почали для ефективнішого використання денного світла. Вперше цю ідею запропонував ще Бенжамін Франклін у 1784 році. Вона полягає у тому, що зсунувши влітку час людської активності на годину назад, ми отримуємо додаткове світло, а отже, економію електроенергії ввечері, але не втрачаємо нічого вранці. Водночас у 21 столітті це працює уже не так ефективно.

Нині в Україні годинники переводять відповідно до постанови уряду від 1996 року. Роблять це в останню неділю березня (вперед на годину) та останню неділю жовтня (на годину назад).

Поділитись: