Зменшення рейтингу президента Володимира Зеленського призводить до того, що голоси його виборців переходять до проросійських сил.

Про це в інтерв’ю «Укрінформу» розповів гендиректор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Володимир Паніотто.

«Зменшення рейтингу Зеленського призводить до того, що його голоси йдуть не до «Голосу» чи до Порошенка. Все, що він втрачає, отримує, от наприклад, партія Шарія, яка зараз підвищила суттєво свій рейтинг, і вона, за нашими даними, на межі проходження у Верховну Раду. І Медведчука партія теж збільшила свій відносний рейтинг, і теж за рахунок «слуг», — каже соціолог.

На його думку, ті 26%, які розчарувалися у нинішньому президенті, стали переважно виборцями співголови фракції партії «Опозиційна платформа — За життя» Юрія Бойка. Вони не задоволені курсом на Європейський Союз.

«Звичайно, владу треба критикувати, й оці червоні лінії, про які всі кажуть, окреслювати, але, на мій погляд, це більш робиться до компромісної фігури Зеленського, ніж до сірих проросійських сил. Ці політичні зусилля непропорційно розподілені», — розповідає Паніотто.

Нагадаємо, за останнім опитуванням КМІС станом на квітень, якби найближчим часом в Україні відбулися вибори президента, то 40,9% серед тих, хто визначився з вибором, проголосували б за чинного главу держави Володимира Зеленського.

Водночас 15,7% підтримали б п'ятого президента України Петра Порошенка, 9,2% — лідера партії «Сила і честь» Ігоря Смешка, 8,9% — лідера партії «Опозиційна платформа — За життя» Юрія Бойка, 8,7% — лідерку партії «Батьківщина» Юлію Тимошенко.

Водночас серед усіх опитаних за Зеленського проголосували б 28,9%. Крім того, 14,1% опитаних не визначились із вибором, а 9,1% заявили, що не пішли б на голосування.

Поділитись: