Світ

Вулкан Анак Кракатау в Індонезії після виверження зменшився у 4 рази — вчені

AP
Світ/Вулкан Анак Кракатау в Індонезії після виверження зменшився у 4 рази — вчені
Зберегти
Вигляд
lead
Вулкан Анак Кракатау, виверження якого спричинило масштабне цунамі в Індонезії, зменшився в об'ємі у чотири рази, а також втратив дві третини висоти. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на індонезійських вчених.

Як повідомлялось, в Індонезії минулого тижня сталось масштабне цунамі в Індонезії, унаслідок якого станом на 24 грудня загинули щонайменше 429 людей. Вчені встановили, що спричинило цунамі виверження вулкану Анак Кракатау

Центр вулканології Індонезії повідомив, що після виверження Анак Кракатау втратив від 150 до 180 мільйонів кубометрів об'єму: тепер об'єм вулкану коливається від 40 до 70 мільйонів кубометрів.

Також, за даними вчених, на дві третини зменшилась максимальна висота вулкану: з 338 метрів у вересні цього року до 110 метрів за даними на 28 грудня.

Наразі доступ до вулкану ускладнений, адже він досі сейсмічно активний.

Дані щодо висоти і об'єму вулкану вчені оприлюднили, грунтуючись на аналізі супутникових знімків, отриманих з європейських космічних апаратів.

За останніми даними, кількість загиблих унаслідок цунамі в Індонезії зросла до 429 людей.

За попередньою інформацією консульської служби МЗС України, українці не постраждали внаслідок цунамі в Індонезії. Департамент консульської служби МЗС порадив українцям утриматися від поїздок до узбереж індонезійських провінцій Лампунг та Бантен, включно з популярними туристичними об’єктами вздовж берегової лінії міста Аньєр, через цунамі.

Востаннє потужне цунамі в Індонезії було у вересні — 28 вересня землетрус спричинив цунамі, яке обрушилося на індонезійський острів Сулавесі. Загинули понад 2 тисяч людей, 80 тисяч залишилися без даху над головою, близько 70 тисяч будинків повністю зруйновано. Сума збитків за оцінкою Національного агентства із запобігання стихійних лих Індонезії — щонайменше 911 мільйонів доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Індонезійська стихія: як землетруси й цунамі нищать найбільшу острівну державу світу.

Пов`язані новини