Мешканці Гаваїв заявили про те, що вулкан Кілауеа вивергає зелені кристали.

Мешканці Гаваїв заявили про те, що вулкан Кілауеа вивергає зелені кристали.

Як написала у Twitter метеорологиня Ерін Джордан, на жителів острова посипалися кристали напівпрозорої речовини олівіну, яка у чистому вигляді зустрічається на Землі рідко.

Варто задзначити, що це не єдина дивина, пов'язана з виверженням вулкана. Нещодавно під час виверження з-під землі виривалося синє полум'я.

Олівіни — магнезіально-залізисті силікати. Вони настільки поширені на планеті, що, за оцінками експертів, становлять 50% верхньої мантії Землі. Під час виверження магма вимиває частину океанічної кори, схожої за складом з мантією, тому темні магматичні породи нерідко набувають зеленого відтінку.

Проте в чистому вигляді олівін, який ювеліри зазвичай називають перидотом, знайти важко. Ще рідше він падає з неба.

Зазвичай олівін виходить на поверхню разом з повільно виступаючою лавою, тому і залишається заблокованим у породах. У даному випадку лава вивергалася настільки різко і потужно, що її частинки охолоджувалися в повітрі, дозволяючи олівіну швидко кристалізуватися окремо.

Раніше повідомлялося, що через посилення виверження вулкана геологічна служба США (USGS) оголосила червоний рівень повітряної небезпеки на Гаваях, який означає, що велике виверження неминуче.

Крім того, в геологічній службі повідомляють, що активність вулкана може посилитися «у будь-який момент» і супроводжуватиметься новими викидами попелу і вибухами біля кратера вулкана.

Раніше NASA опублікувало фото виверження вулкана на Гаваях.

6 травня через черговий сплеск активності Кілауеа рятувальники евакуювали понад 1700 жителів селища Леілані-Естейтс та прилеглих районів. 

Вулкан знову активізувався 4 травня через землетрус магнітудою 5 та низку більш слабких землетрусів, які спровокували появу зсувів і тріщин на стінках кратера.

Кілауеа є найактивнішим вулканом на Гаваях і одним із  найактивніших у світі. Його висота становить 1247 метрів, але основа йде ще на кілька кілометрів углиб Тихого океану. Останнє виверження Кілауеа почалося у 1983 році і триває вже 35 років.

Поділитись: