ВВС: Компанія, через яку пошуковикам у РФ заборонили видавати «Розумне голосування», може мати зв’язок з силовиками
Компанія з продажу овечої вовни «Вулінтертрейд», за позовом якої суд заборонив пошуковикам «Яндекс» і Google видавати інформацію про проєкт Олексія Навального «Розумне голосування», може бути пов'язана з вихідцями з силових структур Північного Кавказу.
Про це йдеться у матеріалі російської служби BBC.
Як стверджують журналісти, першим засновником «Вулінтертрейда» (раніше компанія називалася «Регул») був підполковник у відставці з Дагестану Ашур Ашуров. У 90-ті роки він працював у регіональному управлінні податкової поліції.
З 2003 по 2011 рік Ашуров очолював відділ документальних перевірок та ревізій щодо податкових злочинів при МВС у Дагестані, а потім працював у республіканському управлінні економічної безпеки й протидії корупції.
У 2019 році «Регул» перейшов до нових власників — родини дагестанського підприємця Абдули Умарова — і змінив назву на «Вулінтертрейд». У липні 2021 року компанія зареєструвала торговельний знак «Розумне голосування» і логотип, ідентичний логотипу проєкту Олексія Навального.
У коментарі BBC Умаров сказав, що не порушив ніяких закон і відмовився відповідати на питання, чи допомагала йому влада в процесі реєстрації товарного знака. За словами Умарова, він «зробив те, що захотів».
А ще, за даними BBC, раніше Умаров і один з його колишніх бізнес-партнерів Ахмед Ахмедов володіли бійнею «Дініор» в селі Іргакли Ставропольського краю РФ. У контактах бійні вказані два мобільних телефони — Умарова і співробітника управління МВС по Північно-Кавказькому окрузі Марата Маздогова.
Що передувало?
«Розумне голосування» — це проєкт Навального, започаткований у 2018 році. Його суть полягає у виявленні найбільш перспективного опозиційного кандидата на мажоритарному окрузі й консолідації підтримки довкола нього. Це дозволяє опозиції конкурувати з владою.
Того ж 2018 року Роскомнагляд заблокував сайт «Розумного голосування». Після цього сайт змінив домен, але у червні 2021 року до російського регулятора знову звернулися з вимогою заблокувати новий сайт — нібито через те, що його сервери розташовані у США.
3 вересня Арбітражний суд Москви задовольнив поданий того ж дня позов компанії «Вулінтертрейд» проти пошуковиків «Яндекс» і Google. Їх зобов’язали блокувати видання інформації за запитом «Розумне голосування» — проєкту з підтримки опозиції, який започаткував Олексій Навальний.
Це не перший крок російської влади з обмеження політичної діяльності навального. У червні суд Москви визнав політичні штаби опозиціонера Олексія Навального, а також його організації «Фонд боротьби з корупцією» та «Фонд захисту прав громадян» екстремістськими.
ФБК відомий своїми антикорупційними розслідуваннями. Саме він повідомив про таємну резиденцію президента Росії Володимира Путіна в Геленджику. Пізніше, в липні, Роскомнагляд заблокував сайт Навального та ще понад 40 пов'язаних із ним сайтів.
- Поділитися: