Британська телерадіомовна корпорація ВВС відсьогодні змінить написання української столиці англійською мовою з Kiev на Kyiv.

Зазначається, що ВВС продовжує переглядати спірне англомовне написання географічних назв, враховуючи сприйняття міжнародною аудиторією.

«Через те, що «Kyiv» (а не «Kiev») зараз широко використовується провідними міжнародними організаціями та урядовими агенціями, значною частиною міжнародної авіаційної індустрії, а також англомовними медіа, ми вирішили перейти на це написання назви столиці України», — йдеться у заяві ВВС.

Нове правило написання у текстах, на картах та у графіках ВВС починає діяти з 14 жовтня 2019 року, однак кілька місяців ще триватиме перехідний період, протягом якого в англомовних текстах можуть вживати таке формулювання: «Kyiv, formerly known as Kiev» («Kyiv», раніше відомий як «Kiev»).

Нагадаємо, у 2018 році Міністерство закордонних справ України розпочало кампанію #CorrectUA, в межах якої закликало писати Kyiv замість Kiev.

Рада Сполучених Штатів Америки з географічних назв ухвалила рішення замінити у міжнародній базі написання назви столиці України з Kiev на Kyiv. Водночас Росреєстр не вважає обов'язковим рішення США про зміну міжнародного написання назви столиці України з Kiev на Kyiv.

Поділитись: