УКРАЇНА

Вибори у Чехії, заборона на в’їзд за поїздки до Криму та поширені психичні захворювання українців — головне 13 січня

13 січня, 2018 20:51
УКРАЇНА/Вибори у Чехії, заборона на в’їзд за поїздки до Криму та поширені психичні захворювання українців — головне 13 січня
Зберегти
Вигляд
Головні новини 13 січня у добірці Громадського.

У Чехії завершився перший тур президентських виборів.  Перше місце зайняв чинний лідер країни Мілош Земан. Він набрав 38,6%. Його головний суперник — колишній голова академії наук країни Їржі Драгош — набрав 26,6%. Це означає, що в країні відбудеться другий тур виборів. Чехи обиратимуть між двома кандидатами 26 та 27 січня, голосування в країні відбувається протягом двох днів.

В анексованому Севастополі РФ розмістила ще один комплекс протиповітряної оборони С-400. Це 8 ракетних установок. Росія заявляє, що вони необхідні для «оборони».

Майже 1,5 тисячі людей заборонили в'їзд в Україну через відвідування анексованого Криму. Прикордонники повідомили, що серез таким більше сотні артистів та діячів культури.

Кілька тисяч людей у столиці Австрії в суботу, 13 січня, вийшли на протест проти нового уряду. Люди незадоволені коаліцію Австрійської народної партії глави уряду Себастіана Курца з правопопулістами Австрійської партії свободи.

У МОЗ назвали найрозповсюдженіші психічні розлади українців. Найбільша кількість пацієнтів із розладами психіки хворіє унаслідок вживання психоактивних речовин. Також поширеними є розлади, що пов'язані з травмами мозку чи церебральною дисфункцією. 

4 січня президент підписав новий закон про аліменти. Як нововведення діятимуть для батьків, які живуть на окупованих територіях, чи ефективними будуть зміни і чи захищає новий закон в першу чергу права дитини — дивіться у нашому сюжеті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: The New Yorker присвятив обкладинку нецензурному вислову Трампа про мігрантів, український фільм «Кіборги» подаватимуть на «Оскар».

Більше про:
# Громадське
Пов`язані новини