В африканській державі Малі відбуваються президентські вибори. За право очолювати країну змагаються одразу 24 кандидати, з яких лише одна жінка.

В африканській державі Малі відбуваються президентські вибори. За право очолювати країну змагаються одразу 24 кандидати, з яких лише одна жінка.

Про це повідомляє DW.

Очікується, що чинного президента Ібрагіма Бубакара Кейта оберуть на другий термін, однак сильну конкуренцію йому складе опозиційний лідер Сумаіла Сіссе, який раніше був міністром фінансів.

Голосувати у країні мають право понад 8 мільйонів людей з 18 мільйонів, які проживають в Малі. По всій країні організували 23 тисячі виборчих дільниць. Голосування має завершитися о 18:00 29 липня за місцевим часом (21:00 за Києвом).

Якщо жоден з кандидатів не набере понад 50% голосів — другий етап виборів відбудеться 12 серпня.

Безпеку під час голосування забезпечують близько 30 тисяч малійських та міжнародних військових, у тому числі миротворців місії ООН у Малі.

Миротворчі місії для проведення виборів надали технічну допомогу Малі

Зазначається, що в передвиборчих кампаніях основну увагу кандидати приділяли питанню безпеки. Адже у центрі та на півночі країни діють ісламістські угруповання, які нападають на місцевих.

Глава ООН закликав забезпечити мирний характер виборів в Малі.

Наприкінці квітня внаслідок нападу ісламістів на північно-східному кордоні Малі з Нігером загинули близько 30 цивільних осіб, серед яких діти та жінки.

15 квітня у Малі ісламістські бойовики напали на базу ООН, тоді загинув миротворець.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile