Світ

Вибори у Швеції: більшості немає, ультраправі здобули третє місце

10 вересня, 2018 13:12
Світ/Вибори у Швеції: більшості немає, ультраправі здобули третє місце
Зберегти
Вигляд
На парламентських виборах у Швеції жодна із великих центристських коаліцій не отримала більшості, ультраправі здобули третє місце — 17,6% голосів.

На парламентських виборах у Швеції жодна із великих центристських коаліцій не отримала більшості, ультраправі здобули третє місце — 17,6% голосів.

Про це повідомляє BBC.

За результатами підрахунку 99% голосів на виборах у Швеції з мінімальним відривом лідирують лівоцентристи.

Лівоцентристи (коаліція соціал-демократів, зелених та лівих) здобули перемогу із 40,6% голосів (144 місця в парламенті).

За ними — правоцентристський Альянс, у якого 40,3% (143 місця).

Ультраправі «Шведські демократи» отримали 17,6% голосів (62 місця). На попередніх виборах вони отримали 12,9%.

Для формування більшості у Швеції необхідно мати принаймні 175 місць у парламенті. Жодна із великих центристських коаліцій не спромоглась їх здобути передусім через високий результат праворадикалів, що свідчить про довгий і складний період переговорів щодо формування нового уряду.

Прем’єр-міністр Швеції Стефан Левен, закликав політиків до співпраці, а громадян — не спекулювати на результатах виборів.

«У нас залишається два тижні до початку роботи парламенту, цей час я працюватиму спокійно на посту прем'єр-міністра, поважаючи виборців та шведську виборчу систему», — заявив Левен.

9 вересня повідомляли, що згідно з першими даними екзит-полу, ультраправа антиемігрантська партія «Шведські демократи», яку називають неонацистською, отримала майже кожен п’ятий голос виборців на парламентських виборах у Швеції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи переможуть неонацисти у Швеції? 

Більше про:
# Швеція
# вибори
Пов`язані новини