Версія про неналежний стан міномета «Молот» на полігоні Рівненщини є найменш вірогідною серед названих причин вибуху зброї, унаслідок якого загинули троє військових.

Версія про неналежний стан міномета «Молот» на полігоні Рівненщини є найменш вірогідною серед названих причин вибуху зброї, унаслідок якого загинули троє військових.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив старший навідник мінометного взводу 54 бригади Збройних сил України Ігор Слайко.

«Я би навіть не розглядав версію, судячи з практики, що з мінометом щось було не так. Можливо, є фактор заводських прогалин. Але найбільш поширена проблема з підривом мінометів — це їх подвійне заряджання (тобто людський фактор – ред.)», — сказав Слайко.

За словами Слайка, міна не повинна вибухати у стволі міномета. Зазначимо, що неналежний стан міни є однією з версій прокуратури щодо вибуху.

«Це могло статися через поганий детонатор, який до цього об щось стукнули. В запобіжнику є нюанс: він зводиться після пострілу. Детонатори у нас старі радянські», — додав навідник мінометного взводу.

Раніше Військовий прокурор розповів, що слідчі розглядають три версії вибуху міномета: це людський фактор — подвійне зарядження міномета, неналежний стан міномета «Молот» і неналежний стан міни, яка заряджалась.

Уранці 6 липня під час військових навчань на Рівненському полігоні стався вибух міномета

Від вибуху загинули троє військовослужбовців 15 окремого гірсько-піхотного батальйону. Дев'ятеро бійців дістали поранення. Троє з поранених у важкому стані.

Трьох військовослужбовців, які постраждали унаслідок вибуху міномета під час навчань на Рівненському полігоні, у вкрай важкому стані перевели до львівської лікарні.

Президент Петро Порошенко на час слідства заборонив використовувати міномети «Молот» на навчаннях до завершення розслідування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому вибухають міномети «Молот»? 

Нагадаємо, у липні 2016 року на полігоні «Широкий лан» через вибух міномета загинув військовий.

9 серпня 2017 року двоє військових загинули та ще п’ятеро були поранені поблизу Мар’їнки на Донбасі внаслідок вибуху міномета.

5 квітня 2018 року у Кривому Розі стався вибух на полігоні, унаслідок чого постраждали троє військових.

4 серпня 2017-го на Київщині на полігоні загинув військовий, ще 5 дістали поранення під час бойових стрільб.

 

Поділитись: