УКРАЇНА

Виселення ромів під Одесою порушує міжнародне право — представник омбудсмена

УКРАЇНА/Виселення ромів під Одесою порушує міжнародне право — представник омбудсмена
Зберегти
Вигляд

Рішення сільської ради Лощинівки Одеської області про виселення представників ромської національності із села — суперечить українському та міжнародному законодавству стосовно прав меншин.

Про це Громадському повідомила представниця Уповноваженої, – начальник Управління з питань недискримінації Аксана Філіпішина.

«Рішення сільради — пряме порушення статті 5 Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, а також статті 18 Закону України про нацменшини. Якщо це рішення є у письмовій формі – його треба скасувати. Ніхто не може приймати рішення про свободу пересування», — сказала Філіпішина.

Офіс уповноваженої надіслав офіційні звернення до голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі, голови Нацполіції в області та до голови сільради з тим, щоби забезпечити права та безпеку ромського населення.

За словами Філіпішиної, некоректно згадувати про національність, якщо мова йде про кримінальне порушення.

«Якщо мова йде про рома — національність ніколи не згадується. Людина має бути покарана відповідно до Кримінального кодексу. Більше того, особа яка підозрюється — не зовсім є ромом. Вона народилася в цьому селі.  Мешканці скористалися ситуацією і свій гнів спрямували на інших людей», — сказала вона.  

Офіс уповноваженої з прав людини застерігає, що без адекватної реакції місцевої та обласної влади, ситуація може повторитися в інших населених пунктах.

«Якби реалізовувалась Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року —ситуації протистояння і звинувачення ромів не відбулося. Завдання в рамках стратегії – впроваджувати питання толерантності і недопущення расової нетерпимості», —підкреслила Філіпішина.  

Вона додала, що на зараз ситуація в Лощинівці стабілізувалася. Ромське населення залишається у селі. 

Нагадаємо, що жителі села Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області розгромили кілька будинків представників ромської меншини після того, як чоловік ромської національності був звинувачений у вбивстві 8-річної дівчинки.

Згодом громада села Лощинівка зажадала виселити з населеного пункту всіх представників ромської національності. 

Пов`язані новини