УКРАЇНА

«Високий» сезон: чому ціни на продукти навесні повзуть вгору

30 квітня, 2018 16:05
УКРАЇНА/«Високий» сезон: чому ціни на продукти навесні повзуть вгору
Зберегти
Вигляд
Традиційно навесні підскакують ціни на продукти. Який вклад Великодня у це здорожчання, а на що ціни підвищуються і без жодних свят? Розповідаємо про структуру весняних цін та коли очікувати дешевших продуктів.

Аби українці могли відстежувати зміну цін на продукти Офіс ефективного регулювання спільно Міністерством економічного розвитку і створили так званий «Індекс вареника». За допомогою цього інструменту можна відстежувати ціни на обрані продукти і чи навіть страви залежно від сезону і регіону країни. Автори проекту пояснюють: він необхідний, аби популісти не маніпулювали інформацією про ціни. 

«Цей інструмент дає вам розуміння, як і коли змінювалася ціна на, наприклад, борошно для того, щоб розуміти тенденції. Якщо ціна протягом року в один і той же час зростає або знижується, то це означає, що є певна сезонність. І це нормально, адже це може бути пов’язано зі жнивами, з посівною, ще з чимось, це може показати тенденцію», — розповідає Олексій Гончарук, керівник Офісу ефективного регулювання. 

Як працює цей інструмент та що впливає на ціни — дивіться у сюжеті Громадського.

 
Більше про:
# ціни
# продукти
Пов`язані новини