Життя

Високий суд Лондона виніс вирок екс-слідчому у справі Магнітського

Життя/Високий суд Лондона виніс вирок екс-слідчому у справі Магнітського
Зберегти
Вигляд

Високий суд Лондона заочно визнав колишнього слідчого у справі Магнітського Павла Карпова винним у неповазі до правосуддя і засудив до трьох місяців тюремного ув'язнення.

Карпов відмовився з'явитися для надання свідчень і не надав запитаних відомостей про свої активи, йдеться в судовому рішенні.

Колишній співробітник МВС у 2012 році звертався до Високого суду Лондона з позовом до глави Hermitage Capital Вільяма Браудера та інших керівників фонду. Суд в 2013 році відхилив позов і зобов'язав Карпова оплатити відповідачам судові витрати в розмірі 850 тисяч фунтів стерлінгів. Близько 660 тисяч фунтів стерлінгів Карпов так і не виплатив.

У липні 2016 року Hermitage Capital звернувся до Високого суду, щоб домогтись з колишнього слідчого виплати залишку суми. Після цього Карпов кілька разів безрезультатно викликався для надання свідчень, в результаті чого і був визнаний винним у неповазі до суду.

«Дія клопотання про взяття Карпова під варту призупинено до 1 грудня 2016 року. Якщо до цієї дати Карпов постане перед судом, буде видано ордер на його арешт», – йдеться в повідомленні.

Зауважимо, що за твердженням соратників Сергія Магнітського, Карпов був одним з ключових учасників розкрадання 5,4 мільярда рублів бюджетних коштів. Згодом Магнітський опинився під вартою за підозрою в причетності до ухилення від сплати податків в Hermitage. Восени 2009 року він помер у російському СІЗО.  

Пізніше уряд США затвердив список російських чиновників, так званий «список Магнітського», в якому високопосадовці РФ, що мали безпосереднє відношення до справи та загибелі Магнітського.

Колишній слідчий Павєл Карпов є фігурантом так званого «списку Магнітського». В лютому 2016 року Росія закрила в'їзд до країни п'ятьом працівникам правоохоронної системи США у відповідь на розширення «списку Магнітського».

Пов`язані новини