Керівництво Національного педагогічного університету імені Драгоманова, у стінах якого розміщений арт-простір «СКЛО», самовільно почало демонтаж експозиції, яка присвячена темі цензури та насилля в суспільному житті, зокрема з боку праворадикальних рухів.

Керівництво Національного педагогічного університету імені Драгоманова, у стінах якого розміщений арт-простір «СКЛО», самовільно почало демонтаж експозиції, яка присвячена темі цензури та насилля в суспільному житті, зокрема з боку праворадикальних рухів.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Виставка відкрилася 15 квітня і мала б тривати 2 тижні, проте вже наступного дня після відкриття кураторки виставки Альона Мамай і Валерія Зубатенко заявляли, що змушені передчасно закрити виставку.

Серед причин закриття кураторка арт-простору Вікторія Шеховцова назвала «побоювання сусідніх організацій зриву їхніх подій праворадикалами, погрози з боку праворадикальних студентів та погрози з боку адміністрації ВНЗ звільнити саму кураторку».

«Сьогодні ми прийшли, аби закрити виставку, проте нас не пускали в приміщення, а керівництво вже почало знімати картини. Деяких робіт взагалі немає, деякі завішені шторою, кілька картин зняли зі стін. У нас із кураторкою арт-простору Вікторією Шеховцовою була домовленість про те, що роботи ми заберемо у середу до вечора. Нині ми їй телефонуємо, але вона вимкнула телефон», — розповіла одна із кураторок виставки Валерія Зубатенко.

Пізніше журналістам вдалося зв’язатися з Вікторією Шеховцовою, яка заявила, що відсьогодні вона більше не є кураторкою арт-простору «СКЛО».

«Мене сьогодні офіційно зняли з посади кураторки. Все пов’язано з виставкою. Вона не відповідає тій тематиці, яка має право бути в педагогічному університеті», — сказала Вікторія Шеховцова.

За її словами, куратори викликали поліцію та зафіксували порушення за ст. 194 КК України — умисне знищення або пошкодження майна.

В експозиції було представлено роботи 18 українських митців Фото: Олена Зашко/Громадське

«Наші речі утримують незаконно, нас не пускають аби їх забрати. Через прозорі стіни видно, що деякі картини пошкоджені, серед них роботи Микити Кадана, Володимира Кузнєцова», — заявила кураторка виставки Альона Мамай.

В експозиції було представлено роботи 18 українських митців, серед них Володимир Кузнєцов, Давид Чичкан, Микита Кадан, Марія Куліковська, Дана Кавєліна. Через погрози з боку праворадикалів, про які заявляли організатори, відкриття виставки відбулося в умовах посиленої охорони з боку правоохороних органів.

Раніше кураторки виставки повідомляли про тиск із боку адміністрації ВНЗ: «Такi випадки iнституцiйної цензури тiльки в Києвi вiдбувались неоднoразово, починаючи iз закриття виставки «Українське тiло» в НаУКМА i продовжуючи цензуруванням роботи Давида Чiчкана в музеї Тичини».

Наразі кураторки виставки планують звернутися до адміністрації ВНЗ з вимогою повернути картини власникам. В адміністрації заявили, що коментарі готові надати лише 18 квітня.

Раніше троє чоловіків у масках зірвали засідання «Гендерного клубу», яке відбувалося в інституті імені Драгоманова. Двоє присутніх на заході постраждали через застосування перцевих балончиків.

Поділитись: