12-річний афроамериканець Кідрон Браянт уклав контракт із лейблом Warner Records на запис і просування своєї пісні «Я просто хочу жити» («I Just Wanna Live») про страхи молодого темношкірого хлопця. Пісню Браянт виклав через день після смерті афроамериканця Джорджа Флойда внаслідок дій поліції.

Трек має вийти в п’ятницю, 19 червня — це день, коли у США неофіційно відзначають завершення епохи рабства, повідомляє BBC.

У пісні розповідається про нелегке життя молодого афроамериканця у США: «Я юний темношкірий, роблю, що можу, щоб не впасти, / Та як озирнусь довкола й бачу проти своїх одні напасті, / Щодня я здобич у чужих руках. Та ми не хочемо собі турбот».

Музику до пісні Браянту допомогла написати його мати. У соцмережах вона вже зібрала мільйони файників і тисячі відгуків, зокрема від експрезидента США Барака Обами та баскетболіста ЛеБрона Джеймса.

«Це дуже захоплює, бо це те, до чого мене покликав Бог», — говорить Кідрон і додає, що йому було в радість працювати над піснею зі своєю мамою.

Мати Браянта, Джонетта, зазначила, що відео, на якому видно, як Джорджа Флойда душить коліном поліцейський, глибоко її вразило: «У мене темношкірий чоловік, брати, дядьки, двоюрідні брати й сестри, друзі».

Warner Records планує пожертвувати прибутки від продажу пісні Національній асоціації із захисту людей із небілим кольором шкіри (National Association for the Advancement of Colored People).

Нагадаємо, у США тривають протести, викликані смертю афроамериканця Джорджа Флойда. Він помер 25 травня після того, як був затриманий поліцією у Міннеаполісі, головному місті штату Міннесота. Це сталося через заяву продавця супермаркету про використання Флойдом фальшивих банкнот. Поліцейський, який затримував чоловіка, притис його шию коліном і не відпускав навіть тоді, коли затриманий говорив, що не може дихати.

Історія Флойда спричинила хвилю протестів проти неправомірних дій поліції — і не лише в США. Його фраза стала гаслом активістів, які протестують проти поліцейського насильства стосовно темношкірого населення. Мирні протести у багатьох містах США супроводжуються погромами та грабежами: люди підпалюють і трощать автівки й крамниці.

Поділитись: