Уразливість у месенджері WhatsApp, акції якого належать Facebook, дозволила зловмисникам завантажити на смартфони користувачів шпигунські програми ізраїльського походження. Про це повідомили у WhatsApp, пише газета Financial Times.

WhatsApp, яким користуються близько 1,5 мільярда людей у світі, заявив, що на початку місяця виявив втручання зловмисників у смартфони, на яких був встановлений додаток.

З'ясувалось, що невідомі можуть встановлювати програмне забезпечення для спостереження на iPhone і Android завдяки функції телефонного дзвінка додатку.

Шкідливі програми були таємно розроблені ізраїльською компанією NSO Group, вони можуть передаватися навіть у тому випадку, якщо користувачі не відповідають на телефоні дзвінки у додатку.

Водночас у компанії NSO Group, яка займається розробкою ПЗ для близькосхідних і західних спецслужб, не знають про зловживання — там заявили, що проведуть внутрішнє розслідування.

Наразі WhatsApp намагається з'ясувати, скільки телефонів було уражено за допомогою цього методу, повідомив Financial Times співрозмовник, ознайомлений з проблемою.

Розробники WhatsApp виявили лазівку у додатку на початку травня, а у неділю, 12 травня, намагались залагодити проблему.

Минулого тижня WhatsApp повідомив про проблему Міністерству юстиції США. Водночас, представник Мін'юсту США відмовився від коментарів.

Раніше месенджер WhatsApp запустив можливість створення чатів «Broadcast Only», які працюють на зразок Telegram-каналів.

Поділитись: