Всесвітній фонд дикої природи (WWF) фінансує спеціальні військові формування в країнах Африки і Азії для боротьби з браконьєрством. Як повідомляє BuzzFeed, бійці, які діють за підтримки фонду, б'ють, розстрілюють і гвалтують місцевих жителів, підозрюваних у браконьєрстві.

Так, згідно з розслідуванням, влітку 2006 року рейнджери, підтримувані WWF, протягом двох днів катували у в'язниці жителя Непалу Шіхарама, якого запідозрили в тому, що він допоміг синові закопати ріг носорога на задньому дворі національного парку Читван. За словами дружини потерпілого, його били і заливали в ніс і рот солону воду. Через десять днів Шихарам помер. На тілі знайшли синці і садна, а також сім зламаних ребер. Крім того свідки підтвердили, що охоронці били його бамбуковими палицями і ногами.

Після інциденту парк опублікував заяву про те, що чоловік втратив свідомість, сидячи на лавці. Але в підсумку трьох співробітників парку, включаючи головного наглядача, звинуватили у вбивстві і заарештували.

Своєю чергою, WWF підтримав представників парку, які наполягали на тому, що смерть Шіхарама була природною. Крім того, співробітники фонду разом з урядом Непалу попросили місцевих активістів переконати сім'ю Шіхарама відмовитися від звинувачень. У березні 2007 року справу обвинувачених у вбивстві відкликали з ініціативи влади Непалу. Через рік один з учасників тортур Шіхарама зізнався в мемуарах, що охорона національного парку регулярно била людей, підозрюваних у браконьєрстві.

Співробітники національного парку Непалу отримали таку свободу дій незабаром після того, як в 1967 році активісти WWF вперше прибули в Читван. У 1990-х роках під керівництвом фонду в Непалі були створені спеціальні «антибраконьєрські» підрозділи рейнджерів.

Жителі району Читван неодноразово скаржилися на зловживання силою з боку рейнджерів. Вони розповідали про побиття, тортури, сексуальне насильство, вбивства, а також примус до неоплачуваної праці на охоронців парку.

Крім того, в 2017 році в Камеруні охоронці національного парку катували 11-річного хлопчика на очах його батьків. Камерунці, що живуть поруч з національним парком Лобеке на південному сході країни, розповіли про нічні візити, тортури опіками і спалені будинки через підозри в браконьєрстві. Також, згідно з документами парку, співробітники WWF тісно взаємодіяли там з урядовими військами.

Двоє колишніх співробітників WWF анонімно розповіли, що під час ескалації громадянської війни в ЦАР співробітники благодійної організації закуповували продовольство і паливо для військових, залучених до боротьби з браконьєрством. За словами одного з колишніх активістів WWF, він особисто вчив рейнджерів, як поводитися з АК-47 і вести оборонний бій.

У відповідь на матеріал в WWF заявили, що багато тверджень видання «не відповідають» їхньому «розумінню подій». WWF почав «незалежну перевірку», що проводиться фахівцями з прав людини щодо доказів, виявлених BuzzFeed News.

«Ми вважаємо своїм невідкладним обов'язком розібратися у звинуваченнях, висунутих BuzzFeed, і ми усвідомлюємо важливість такого вивчення», - говориться в повідомленні.

Поділитись: