X заблокувала запити про Тейлор Свіфт після поширення фейкових оголених фото співачки

Тейлор Свіфт. Фото 2019 року
Тейлор Свіфт. Фото 2019 року Jordan Strauss / Invision / AP

Платформа соціальних медіа X (Twitter) заблокувала пошукові запити про Тейлор Свіфт через кілька днів після того, як в мережі почали поширюватися несправжні фото оголеної співачки, створені штучним інтелектом.

Про це пише Wall Street Journal.

«Щось пішло не так. Спробуйте перезавантажити», — таке повідомлення видає при спробі ввести в пошуковий рядок X ім'я попзірки англійською мовою.

Скриншот

Голова бізнес-операцій X Джо Бенаррох прокоментував ситуацію так: «Це тимчасова дія, яку ми виконуємо з великою обережністю, оскільки ми надаємо пріоритет безпеці в цьому питанні».

Підроблені відверті світлини Тейлор Свіфт днями почали поширюватися соцмережею X, через що фанати зірки спробували заполонити платформу справжніми фотографіями Свіфт з концертів. Вони також закликали X вжити рішучіших заходів для видалення фейкових фотографій. Гасло «protect Taylor Swift» («захистити Тейлор Свіфт») стало популярним на сайті.

Багато облікових записів, на які користувачі скаржилися за поширення підроблених зображень Свіфт, вже заблокували. Хоча фейки все ще було відносно легко знайти на платформі.

Пізніше цього тижня X заявив, що забороняє ділитися графічними зображеннями без згоди того, хто на них зображений, та має «політику нульової терпимості» до такого вмісту. У заяві, однак, не згадувалося ім'я Свіфт.

«Наші команди активно видаляють усі виявлені зображення та вживають відповідних заходів проти облікових записів, відповідальних за їх публікацію. Ми уважно стежимо за ситуацією, щоб гарантувати, що будь-які подальші порушення будуть негайно розглянуті, а вміст буде видалено», — йдеться в заяві.

Дослідження 2023 року показало, що кількість зображень, над якими «попрацювали», зросла на 550% порівняно із 2019 роком, і що каталізатором цього став розвиток штучного інтелекту. За даними State of Deepfakes report, саме на порнографію припадає левова частка подібних фейків і у 99% цього контенту фігурують жінки.