Журналіст Слідства.Інфо Василь іде на роботу на ботоферму. Вже другий тиждень він працює під прикриттям, але щохвилини є ризик, що його викриють. Василь фіксує все, що відбувається в офісі компанії. За півтора місяця він встиг попрацювати на різних політиків: когось підтримував, а когось нещадно критикував. Усе залежало від указівок куратора й побажань замовника послуг.

Хто пише ці дописи? Під час цьогорічної парламентської кампанії журналіст «Слідство.Інфо» Василь Бідун влаштувався на роботу в офіс столичної «агенції», яка пише проплачені коментарі в інтересах замовника. Там йому вдалося зазирнути за лаштунки українського політичного світу.

«Для нашої команди це перше велике розслідування, яке проводилося under cover – тобто під прикриттям. Це складний і незвичний для української журналістики формат. Репортеру доводиться не лише робити непритаманну йому роботу, але й фіксувати весь процес. Балансувати між тим, щоб отримати всю необхідну інформацію, але не бути викритим», — ділиться враженнями продюсерка фільму, журналістка Слідства.Інфо Євгенія Моторевська.

Результатом кропіткої роботи став спільний проєкт Слідство.Інфо hromadske «Я — бот»: фільм-розслідування доводить існування «ботоферм» і пояснює, як вони працюють. Прем’єра на всіх платформах hromadske та «Слідство.Інфо» — 18 вересня о 20:15

«Одним із найменш досліджених напрямків передвиборчої кампанії була діяльність політиків в інтернеті. Чутки про те, що кандидати замовляють коментарі на власну користь або проти конкурентів, вирували давно, та жодних фактів на користь цієї теорії не було. «Я — бот» — перше й унікальне розслідування, присвячене «ботофермам». Чудово, що у нас з командою «Слідство.Інфо» вийшов подібний спільний проєкт, ще й в такий час. Передвиборчі пристрасті вщухли, є можливість озирнутися назад і ґрунтовно проаналізувати, що сталося, як сталося, який вплив це мало на думку суспільства», — зазначає шеф-редакторка hromadske Ангеліна Карякіна.  Хто намагається створити викривлену реальність для українського виборця, які масштаби сірого ринку та скільки коштують послуги інтернет-ботів? Дивіться у спільному проєкті hromadske та Слідства.Інфо «Я — бот» 18 вересня о 20:15. Того ж дня стрічку можна буде переглянути у приміщенні київського Річкового вокзалу. Початок показу о 19:00.

Поділитись: