Президент України Володимир Зеленський прокоментував дії уряду, спрямовані на боротьбу зі схемами мінімізації податкових зобов'язань компаній, що включають використання спрощеної системи оподаткування або ФОПів.

Про це Зеленський повідомив під час прес-марафону 10 жовтня.

«Усе що вони хотіли — побороти корумповані схеми, я думаю вони на правильному шляху і це забезпечить нам вихід економіки з тіні», — повідомив Зеленський.

Він зазначив, що зловживання спрощеною системою оподаткування призводить до тінізації економіки та появи корумпованих схем.

«Всі повинні сплачувати податки», — додав Зеленський.

Нагадаємо, що раніше в інтерв'ю «РБК-Україна» голова податкового комітету Ради Данило Гетманцев пропонував підвищити ліміт з максимального доходу, дозволеного для спрощеної системи оподаткування. Як можливий варіант компенсації збитків держави від такого кроку Гетманцев назвав виключення надання послуг з переліку видів діяльності, дозволених для ФОП.

«Зрозуміло, що є нюанс з ухиленням від податків при виплаті зарплат через ФОП. Але якщо поєднати ці речі (підняття порогу максимального доходу для того, щоб мати право працювати на спрощеній системі оподаткування — ред.), щоб не можна було використовувати ФОП при виплаті зарплат, наприклад, прибрати послуги, залишити тільки торгівлю і виробництво, то я не бачу проблем для держави в цьому», — заявив Гетманцев.

Згодом Гетманцев уточнив, що заборона ФОПам надавати послуги — це лише один з варіантів, який обговорюється, проте цього рішення ніхто не ухвалював.

Також напередодні депутати ухвалили закони, які зобов'язують ФОПів використовувати касові апарати.

Поділитись: