«Я не пам'ятаю»: Медведчук про запис розмови нібито з екскуратором Донбасу від Кремля Сурковим

Депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Віктор Медведчук не підтвердив справжність записів із голосами, схожими на його та колишнього помічника президента Росії Владислава Суркова.

Про це Медведчук розповів в інтерв'ю BBC Україна.

Проте він зазначив, що у 2014 році за дорученням та з відома тодішнього президента Петра Порошенка вів переговори з російською владою на теми, які звучали на записі, які поширили ЗМІ.

«Чи була (конкретно) така розмова, я не пам'ятаю, я стверджувати не можу. Але теми, які там звучать, — звичайно, я їх знаю. Запитайте мене, і я відповім», — сказав Медведчук.

За його словами, наприкінці 2014 року обговорювали теми електроенергію та обміну полонених.

«Так, дійсно мені було запропоновано Порошенком зайнятися обміном... І я врегулював питання, і ми отримали більше, ніж розраховувала українська сторона, і цей обмін відбувся 26 грудня 2014 року», — зазначив політик. Тоді відбувся обмін 146 українських військових на 222 бойовиків «Л/ДНР».

Медведчук також розповів, що вів переговори про постачання електроенергії з Росії до України на прохання Порошенка.

«Ми (Медведчук і Сурков) вели переговори, і на 2015 рік були укладені контракти з постачання. Російська компанія «Интер РАО» та «Укрінтеренерго» підписали контракт на експорт електроенергії з Росії до України, а також сторони домовилися про забезпечення надійного і безперебійного енергопостачання до Криму», — сказав він.

Що це за записи?

Видання «Цензор.нет» опублікувало аудіозаписи, на яких двоє чоловіків, чиї голоси схожі на голоси Віктора Медведчука та Владислава Суркова, обговорюють постачання електроенергії до Криму та обмін полоненими на Донбасі.

Запис розмови зробили нібито ще у 2014 році. Чоловіки на записі обговорюють схему постачання електроенергії на територію окупованого Криму, до якої залучена російська енергетична компанія «Интер РАО» та її структури.

Також чоловіки на записі обговорюють обмін полоненими. Один із голосів, який видання ідентифікує як «Віктора Медведчука», згадує пропозицію взяти участь у звільненні полонених.

У Службі безпеки України нам повідомили, що наразі опубліковані у ЗМІ плівки ретельно вивчаються.

«Ці записи ретельно вивчаються слідчим та оперативним підрозділами СБУ щодо наявності в діях співрозмовників ознак кримінального правопорушення», ㅡ зазначив речник СБУ Артем Дехтяренко.

Медведчук у центрі уваги

Аудіозаписи з'явилися у ЗМІ на тлі інших скандалів, пов'язаних із депутатом від ОПЗЖ Віктором Медведчуком та наближеними до нього. 19 лютого Рада національної безпеки та оборони запровадила санкції проти Медведчука, його дружини Оксани Марченко, низки громадян РФ, а також проти цивільної дружини Тараса Козака — Наталії Лавренюк.

Перед тим, 2 лютого, санкції запровадили проти Тараса Козака — народного депутата від «Опозиційної платформи — За життя» та соратника Віктора Медведчука. Під санкції потрапили й вісім компаній, які володіють телеканалами ZIK, «112 Україна» та NewsOne.

Окрім того, Рада нацбезпеки хоче повернути в держвласність частину нафтопродуктопроводу «Самара — Західний напрямок». Ним володіє ТОВ «Прикарпатзахідтранс» — компанія, що офіційно не належить Медведчуку, але, як вважається, пов'язана з наближеними до нього. Влада вважає, що частину проводу компанія отримала незаконно, а НАБУ порушило справу через привласнення цього об’єкта.

В ОПЗЖ санкції РНБО проти Медведчуків розцінюють як «спланований акт політичних репресій». А сама дружина Медведчука, Оксана Марченко, заявила про вимушений похід у політику та вступ до партії