Фігурант розслідування про розкрадання в оборонці, перший заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олег Гладковський, 1 березня 2018 року
Фото:

Марків Михайло/POOL/УНІАН

Перший заступник секретаря Ради національної безпеки України Олег Гладковський уперше публічно прокоментував розслідування журналістів Bihus.Info, в якому йдеться про його причетність до розкрадання в оборонному комплексі України. Ідеться про щонайменше 250 млн гривень.

В ефірі телеканалу ZIK Гладковський відповів на питання глядачів. Щоправда, здебільшого в нього питали, чому це розслідування опубліковане саме зараз та чи мають право політики давати оцінку оприлюдненим фактам. У цей час у стрімі Громадського авторка розслідування Леся Іванова 58 разів намагалася додзвонитися до ефіру ZІK, аби поставити фігуранту свого матеріалу запитання, але безуспішно. Вона також повідомила, що наступна частина розслідування буде присвячена безпосередньо Олегу Гладковському. Нагадаємо, що у першій частині ідеться про причетність сина Гладковського до корупційних схем.

Понад 10 разів Олег Гладковський назвав розслідування Bihus.Info брудною кампанією перед виборами, а також наголосив, що відкритий до розслідування. Публікуємо 10 цитат з відповідей Гладковського:

  1. У мене батьки-пенсіонери сплачують податок на утримання Збройних сил, як можна красти у батьків?
  2. Частину (деталей для ремонту військової техніки – ред.) ми завозимо із там, де вона виробляється (Росія – ред. )… наше головне завдання, щоб танки стріляли.
  3. Ми країна, яка знаходиться в стані агресії, тому і моя голова, і мої знання потрібні для того, щоб ми більш успішно виконували всі функції з точки зору оборони.
  4. Це (розслідування – ред.) абсолютна нагла брехня, де люди подають нібито якусь інформацію з анонімних джерел, але від цього страждає моя особиста доля і доля моєї родини.
  5. За ці майже 5 років, коли наша армія увійшла в 10-ку кращих армій Європи, отримує озброєння – це заслуга і президента і всіх людей, які віддають свою душу, роботою і службою задля розвитку Збройних сил. Під час виборчої кампанії наші досягнення нівелюють…
  6. Є певні політичні сили, які піаряться на крові й говорять про те, що крім корупції в оборонних підприємствах нічого немає. А там працюють більше 80 тисяч людей, які, коли було завдання від президента працювати в три зміни, це був 14-15 рік, – працювали.
  7. Я хотів би продемонструвати повну відкритість і готовність для того, щоб врешті-решт оцей, вибачте, не можу навіть назвати це програмою, це бочок зливний, який зараз працює, щоб він… щоб повністю була з’ясована ця ситуація
  8. Я буду вдячний і готовий, коли мене запросять для свідчень, я готовий це все зробити.
  9. Реакція сина була такою, як і моя: йому невідомо про анонімне джерело, йому невідомі ті, люди, які згадуються, він ніколи не був і не приймав участь у тому, що говориться (в опублікованій переписці). Його реакція більш рішуча, ніж моя. Вже подано позов до каналу щодо честі гідності. Він став заручником брудної роботи й брудних справ цих людей.
  10. Головна мета всього, про що я вам кажу, щоб це було закінчено якомога швидше.
Поділитись: