Вранці 17 січня прем'єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що подав президенту Володимиру Зеленському прохання про відставку. В Офісі президента підтвердили, що отримали її.

Низка міністрів уряду Гончарука вже написали, що підтримують і поважають рішення прем'єра. Ми зібрали їхні реакції.

Олексій Оржель (міністр енергетики та захисту навколишнього середовища)

Міністр підтримав рішення прем’єра і закликав не реагувати на провокації.

«З початку нашої роботи проти команди Уряду та президента працювало багато людей. Людей, які не хочуть змін в Україні, яких все влаштовує, вони хочуть і надалі сидіти на потоках та красти майбутнє у наших дітей. Якщо ми хочемо щось змінити, жити краще — повинні разом важко працювати, а не реагувати на провокації», — написав Оржель.


Оксана Маркарова (міністерка фінансів)

 Речниця Оксани Маркарової Оля Галицька розповіла hromadske, що міністерка підтримала рішення прем’єра та наразі очікує рішення президента.

Михайло Федоров (міністр цифрової трансформації)

«Я особисто не тримаюсь за посаду, щоб зробити все потрібна максимальна довіра всіх партнерів загалом», — написав Федоров.

Також він додав, що не зважаючи на можливу відставку, уряд 30 січня презентує додаток «Дія» (держава у смартфоні).

Анна Новосад (міністерка освіти і науки)

 «Ми одна команда, яка без довіри та взаємодії результатів не досягне, тому я підтримую рішення Прем‘єра», — написала міністерка і додала, що уряд продовжує свою роботу.

Оксана Коляда (міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб)

«Політичні ігрища довкола Уряду останнім часом розцінюю як намагання нав’язати команді технократів якусь дивну політичну позицію. Цього не буде», — написала Коляда.

Вона також зазначила, що уряд продовжує працювати і чекати на рішення президента.

Дмитро Кулеба (віцепрем'єр з європейської і євроатлантичної інтеграції)

«Я чесно не знаю як далі розвиватимуться події. Особисто у мене зараз є відчуття потягу, що за чотири місяці набрав швидкість, а тепер вимушений гальмувати. Далі він може зупинитися або пришвидшитися знову. Та питання не в особистостях, а в системі», — зазначив міністр.

Володимир Бородянський (міністр культури, молоді та спорту)

«Ми є командою президента і прийшли реформувати країну. Я підтримую прем'єра, чекаємо рішення президента, а до того працюємо в штатному режимі» — прокоментував міністр на презентації законопроєкту про дезінформацію.

Юлія Соколовська (міністерка розвитку соціальної політики)

«Ми єдина команда, тому підтримуємо позицію прем'єр-міністра і чекаємо на рішення президента. Продовжуємо працювати», — зазначила Соколовська. 

Тимофій Милованов (міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства)

Милованов також підтримав рішення прем'єра і додав, що «це рішення сильної командної людини, яка довіряє президенту». 

Зазначимо, що написання заяви про відставку на цьому етапі нічого не міняє, адже її має погодити Верховна Рада. Попри те, що президент відповідно до Конституції не має права відправляти прем'єра у відставку, у Зеленського заявили, що Офіс Президента повідомить окремо про результати розгляду заяви.

У разі схвалення Верховною Радою відставки прем'єр-міністра усі міністри уряду стають виконувачами обов'язків до призначення нового прем'єра та уряду.

Поділитись: