Столичні школи з понеділка, 14 вересня, працюватимуть за умов не «жовтої», а більш жорсткої «помаранчевої» зони карантину, куди потрапив Київ. Але зміни якщо і будуть, то не одразу.

Про це повідомляє Київська міська держадміністрація.

Так, в умовах «помаранчевої» зони школи працюватимуть як в очному форматі, так і в змішаному (тобто якість класи ходитимуть у школу, а якісь будуть онлайн).

Однак з понеділка поки жодних змін не буде, запевняє в.о. заступника глави КМДА Валентин Мондриївський.

«14 вересня школи працюють за тим самим сценарієм, як і на минулому тижні, а в разі будь-яких змін — усі батьки отримають повідомлення від класних керівників своїх дітей», — наголосив він.

Чиновник пояснив, що батьків повідомлятимуть про зміни в роботі школи особисто, щоби вони не плутались у заявах різних посадовців.

А чому змін нема, хоч карантин тепер жорсткіший?

Мондриївський пояснює, що у столичних школах поки немає значної небезпеки, рівень захворюваності вчителів та школярів низькій, на карантин закрили лише дві з 428 шкіл. Водночас у КМДА підкреслили важливість «бути напоготові».

«Ми маємо бути готовими до будь-якого сценарію розвитку епідемії. Керівники всіх шкіл мають чіткі інструкції дій у разі спалаху хвороби, та залежно від розміру школи і кількості учнів готові запроваджувати різні можливі сценарії організації навчання», — сказав Мондриївський.

Як стартувало навчання в Україні?

Згідно з адаптивним карантином, в регіонах із «зеленої» та «жовтої» зон навчання йде традиційно, хоч і з протиепідемічними заходами. У червоних «зонах» навчання лише дистанційне, а в «помаранчевих» — може бути і так, і так. Детальніше про «помаранчеву» зону тут.

Київ опинився у «помаранчевій» зоні після останнього перегляду цього поділу. Ця зона передбачає жорсткіші умови карантину, зокрема закриття санаторіїв, обмеження в роботі громадського транспорту. Детальніше про те, що зміниться в Києві з 14 вересня, читайте тут.

А 10 вересня ми розповідали про новий поділ України на зони карантину, який почне діяти з 14 вересня.

Поділитись: