Студенти з закладів освіти, які опинилися у регіонах «помаранчевої» зони зможуть навчатися в аудиторіях вишу, але в групах до 20 людей. Інші правила роботи для закладів такі ж як і для шкіл.

Про це в ефірі «Сніданку з 1+1» розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

У вишах мають бути дезінфекторами, у коридорах потрібно носити захисні маски та дотримуватися соціальної дистанції. Дезінфектори мають придбати коштом вишу, а маски студенти повинні носити свої.

Крім того, батьки школярів можуть обирати форму навчання для своїх дітей. Зокрема є можливість проводити традиційне (тобто у шкільних класах), дистанційне, екстернатне та домашнє навчання.

Шмигаль нагадав, що з 1 вересня в Україні загалом розпочалося традиційне навчання, а у «червоних» зонах — дистанційне. Зазначимо, що в Івано-Франківську та Калушу вирішили продовжити на два тижні канікули, а не починати онлайн-навчання.

Із держбюджету регіонам виділили освітню субвенцію, з якої місцеві органи влади можуть закупити антисептики та захисні маски для педагогів, запевнив прем'єр. Якщо коштів не вистачає, Кабмін готовий виділити їх додатково чи зробити перерозподіл за заявою відповідних власників таких шкіл.

Що з коронавірусом в Україні?

Він досі є. Останніми тижнями в Україні фіксують від 2000 до 2500 тисяч хворих на COVID-19 за добу. В останній день літа, 31 серпня, коронавірусне захворювання підтвердили у 2 088 людей. Також відомо, що 688 пацієнтів вчора одужали, а 48 — померли від ускладнень.

Україну щотижня поділяють на чотири зони за рівнем поширення коронавірусу: «зелену», «жовту», «помаранчеву »та «червону». З останнім поділом ознайомитися можна тут.

За обережними прогнозами ВООЗ — пандемія коронавірусу закінчиться «менш ніж за два роки». Боротьбу з COVID-19 ускладнює глобалізація, тісні контакти між людьми. Але в організації переконують, що нові технології допоможуть завершити пандемію швидше, ніж пандемію «іспанки» (тривала з лютого 1918-го по квітень 1920-го). Експерти кажуть, що вірус із нами буде поки не з'явиться вакцина.

Поділитись: