Як у Києві з 1 вересня працюватимуть дитсадки, школи та університети: перелік заборон
З 1 вересня у закладах освіти Києва діятиме низка заборон для запобігання розповсюдження COVID—19.
Про них розповіли у Київській міській державній адміністрації.
Відповідне рішення про запровадження обмежень ухвалила Постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА.
Там вважають, що заборони допоможуть увійти закладам освіти у навчальний процес із мінімальними ризиками розповсюдження коронавірусу. Вони стосуватимуться дитсадків, закладів загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), вищої освіти незалежно від форм власності та інклюзивно-ресурсних центрів.
Так, під час дії «зеленого» рівня епідеміологічної небезпеки заборонятиметься:
- проведення масових (освітніх, наукових, тематичних та інших) заходів без надягнутих усіма учасниками захисних масок;
- вхід групами та масове перебування в закладі батьків;
- індивідуальне відвідування батьками та вхід і перебування у закладі освіти осіб, які не є учасниками освітнього процесу, без сертифіката про вакцинацію або негативного результату тесту на COVID-19 (дійсний 72 години).
Якщо в Києві запровадять «жовтий» або «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки, буде заборонено:
- відвідування закладів освіти школярами та студентами і проведення в закладах освіти масових заходів, якщо там не вакциновано понад 80% персоналу; відвідування навчальних закладів здобувачами освіти, якщо на самоізоляції через контакт із особою з COVID-19 перебуває більше як 50% здобувачів освіти та персоналу закладу;
- проведення в закладах освіти масових заходів більше ніж з однієї групи (класу) та за присутності глядачів;
- відвідування закладів освіти всім, хто не є учасниками освітнього процесу.
А також за цих рівнів епіднебезпеки у школах, закладах вищої освіти, кількість учнів в яких перевищує проєктну потужність закладу/перевищує нормативи, має бути організований змішаний формат навчання.
Якщо у Києві запровадять «червоний» рівень епіднебезпеки, то заклади освіти заборонять відвідувати школярам і студентам. Але працюватимуть дитсадки, спеціальні заклади освіти, молодша школа (1-4 класи). А також заборона не поширюватиметься на тих, хто бере участь в атестації, заходах з оцінювання якості освіти за умови вакцинації понад 80% персоналу.
Як зазначали напередодні у Міністерстві освіти, перед початком нового навчального року в Україні повністю вакцинувалися проти коронавірусу тільки 29% співробітників колективів шкіл. У разі локдауну працювати офлайн зможуть лише заклади, де вакциновані щонайменше 80% працівників.
Як починатиметься новий навчальний рік?
Новий навчальний рік розпочнеться 1 вересня у звичному форматі. Це дозволяє епідситуація з COVID-19, казав прем’єр-міністр Денис Шмигаль. МОЗ надало рекомендації, як безпечно провести перший дзвоник.
Натомість під час «жовтого», «помаранчевого» та «червоного» рівнів епідемічної небезпеки школи зможуть працювати офлайн, тільки якщо принаймні 80% освітян будуть вакциновані. В іншому разі навчання відбуватиметься дистанційно. Наразі Україна перебуває в «зеленій» зоні.
- Поділитися: