Політика

Як у Ростові-на-Дону проти диктатури протестували — репортаж Громадського

Політика/Як у Ростові-на-Дону проти диктатури протестували — репортаж Громадського
Зберегти
Вигляд

Що спільного між представниками «Национальное освободительное движение», учасниками акції «За Росію без диктатури» та автором інтернет-хіта «Топаз, дай команду» Сергієм Рульовим? Місто. Ростов-на-Дону.

Саме тут 13 квітня всі вони зібралися у центрі біля Публічної бібліотеки. Першими прийшли представники об'єднаного демократичного руху «Солідарність» та громадські активісти, щоб висловити свою незгоду із тим, що Росія нині керується вручну однією людиною — Владіміром Путіним. Учасники акції «Росія без диктатури» принесли з собою підготовлені плакати

Співробітники поліції заявили, що акція не є санкціонованою

Учасники акції «За Росію без диктатури» зібралися невеликою групою, як самі про себе жартують, найсміливіших людей Ростова - до 15 осіб. Однак їх вже зустріли там співробітники поліції. І заявили прямо: акція не є санкціонованою.

Учасники зібрались у центрі Ростова-на-Дону біля Публічної бібліотеки — в місці, де владою дозволені публічні заходи 

- Ми маємо право збиратися у спеціально відведених місцях до 100 людей! — із надривом щось спробувала пояснити учасниця акції. Та її ніхто не слухав.

Один з плакатів учасників акції «Росія без диктатури»

Масла у вогонь додавав і Сергій Рульов, який представлявся українським журналістом, усюди показував посвідчення від видання «Славянские новости» (хоча більше відомий як автор безсмертного ролика «Топаз, дай команду»)  і втручався в усі суперечки між правоохоронцями та учасниками акції. 

Сергій Рульов представлявся українським журналістом і показував посвідчення видання «Славянские новости»

Позаду поліцейського автомобіля зачаївся чоловік із яскравим помаранчево-чорним прапором «Национального освободительного движения». Представився Міхаілом Ковальовим, активістом цього руху, і поскаржився, що інші учасники заважають їм проводити свою акцію. А вони дозвіл мають - і продемонстрував папірець із відписками.

Плакат «Национального освободительного движения»

Зрештою, правоохоронці затримали 5-х представників акції «За Росію без диктатури»: трьох чоловіків та двох жінок посадили в машину та відвезли в райвідділ. 

Поліція затримала і відвезла у відділок 5-ох людей

Тож, представники «Национального освободительного движения» зітхнули із полегшенням і пішли на відвойовані позиції біля Публічної бібліотеки. Щоправда, зібралось їх четверо. На уточнення, а де ж решта заявлених учасників, знизили плечима: «Свята, напевно».

Учасники акції «Национального освободительного движения»

На цьому завершив своє включення і Сергій Рульов, по дорозі акцентувавши увагу на цій малочисельній групі під прапорами «НОДу» та неіснуючого формування «Новороссия».

Сергій Рульов знімає акцію «Национального освободительного движения» за участі 4-ох людей 

А вже на прощання журналісти помітили, як співробітник центру «Е» — у боротьбі з екстремізмом — який весь час був поряд із правоохоронцями, пішов кудись із представником «НОДу», що міцно тримав в руках прапор.

Пов`язані новини