Громадське в цифрах і фотографіях розповідає, як і за які гроші змінюється лівий берег до приїзду гостей з Європи на головну естрадну подію року.

15 травня 2016 співачка Джамала перемогла на Євробаченні з піснею «1944». У національному відборі Київ змагався з 5-ма іншими містами України за право приймати конкурс у 2017 році. Здобувши перемогу, почався процес підготовки до проведення Євробачення в Києві.

Спеціально до конкурсу на вищому рівні було ухвалено рішення реконструювати інфраструктуру навколо Міжнародного виставкового центру і станції метро «Лівобережна».

Громадське в цифрах і фотографіях розповідає, як і за які гроші змінюється лівий берег до приїзду гостей з Європи на головну естрадну подію року.

Станція метро «Лівобережна» частково закрилася на ремонт на початку березня. Незабаром відкрився західний вихід з метро і закрився східний.

За даними департаменту транспортної інфраструктури КМДА, цільових грошей на ремонт Лівобережки у 2017 році не виділялося, «Київський метрополітен» витрачає власні кошти на ці роботи — 675 тисяч грн.

Фото: jovan / ГромадськеФото: jovan / ГромадськеФото: jovan / ГромадськеФото: jovan / Громадське

Чиновники виділили зі спеціального фонду київського бюджету загалом близько 88 мільйона грн на ремонт вулиць і асфальту на Русанівській набережній, вул. Окіпної, Лівобережнiй площі, Каховському шляхопроводі і частково мосту «Метро».

Трохи більше 3 мільйонів міська влада витратила на встановлення трьох світлофорів біля виставкового центру, де відбуватиметься Євробачення.

У департаменті транспортної інфраструктури обіцяють завершити будівельні роботи до 1 травня цього року.

Фото: jovan / ГромадськеФото: jovan / ГромадськеФото: jovan / ГромадськеФото: jovan / Громадське

Виставковий центр з усіх боків закритий парканами, пройти всередину без спеціального дозволу не можна. Поліцейські, що охороняють простір, забороняють фотографувати, навколо патрулюють військові.

За інформацією комунального підприємства з утримання зелених насаджень, до Євробачення навколо МВЦ повинні провести капітальні роботи з озеленення скверу. Але скверу навколо Експоцентру поки що не видно.

Фото: jovan / ГромадськеФото: jovan / ГромадськеФото: jovan / Громадське

Після початку ремонту в районі станції метро «Лівобережна» багато хто заговорив про те, що підготовка до «Євробачення» активізувала чергову хвилю знесення МАФів. Однак, в період з 1 березня по 14 квітня «Київблагоустрій» демонтував біля метро лише вісім тимчасових конструкцій. Всього за перший квартал цього року підприємство демонтувало 126 МАФів. Торік у місті знесли 832 тимчасові конструкції, а за 2015-й — 1469.

Фото: jovan / ГромадськеФото: jovan / ГромадськеФото: jovan / ГромадськеФото: jovan / ГромадськеФото: jovan / Громадське

В процесі ремонту зникли пандуси. Принаймнi поки що в тих місцях, де вони були до ремонту, — прірва.

Фото: jovan / ГромадськеФото: jovan / ГромадськеФото: jovan / Громадське

За даними КМДА, 4 мільйони грн виділено на підготовку до Євробачення з київського бюджету на озеленення району навколо Лівобережки.

Ще 900 тисяч планують витратити на капремонт громадських вбиралень у Гідропарку і 1,3 мільйони — на обслуговування мобільних туалетних кабін.

Найбільш витратна частина — реконструкція фонтанів на Майдані Незалежності: на це виділено 30 мільйонів грн.

Фото: jovan / ГромадськеФото: jovan / Громадське

За ініціативою кiлькох депутатів Київради до Євробачення знесли табір на вул. Канальній біля Дарницького моста, де три роки жили роми. «Нам, як титульній нації потрібно зробити все для безпечного життя всіх громад на території України», — писав один з ініціаторів вигнання ромів Володимир Нетребенко.

На початку квітня на території табору відбулося кілька пожеж, а в середині квітня табір розрівняли екскаваторами.

Фото: jovan / ГромадськеФото: jovan / ГромадськеФото: jovan / Громадське

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: