На вулиці Канальній розташовані хатинки, де до останніх днів жили близько 300 людей – сотня дорослих і двісті дітей.

Сьогодні, 6 квітня, Володимир Нетребенко, лідер політичної партії «Єдина сила», оголосив про те, що йому разом з кількома політиками та депутатами Київради вдалося «закінчити історію з відправкою табору циган в три області».

«Найбільша кількість поїхала у Закарпатську область (майже 100 людей), а загальна цифра сягнула понад 180 людей, — пише Нетребенко. — Для цього була витрачена певна сума коштів, багато зустрічей, неймовірна кількість телефонних розмов та близько 80 годин роботи. Питання вимагало від нас дуже рішучих, швидких кроків та вирішення першочергових завдань, з якими ми впорались».

Під «рішучими, швидкими кроками» Нетребенко має на увазі виселення ромів із місця компактного проживання у Дніпровському районі Києва. Тут, на вулиці Канальній, — самостійно зведені з підручних матеріалів хатинки, де до останніх днів жили близько 300 людей – сотня дорослих і двісті дітей.

На вулиці Канальній розташовані ромські хатинки, де до останніх днів жили близько сотня дорослих і двісті дітей

Фото: Рух «Молодь за мир»

— Ми тут живемо вже три роки, але такого ще не було. Не знаю, чому так, — розказує Марія, мешканка табору. До Києва вона переїхала із Закарпаття у пошуках кращого заробітку. Після наполегливих вимог поліції і депутатів Київради вона разом з родиною збирається повертатися на Закарпаття. Поліцейські, за її словами, вже купили квитки на потяг.

Марія та її сім'я — останні мешканці ромського табору. Після того, як 31 березня вранці в табір прийшли люди в балаклавах, сфотографували ромів, взяли з усіх відбитки пальців і наказали забиратися геть, табір спорожнів. А в ніч на 6 квітня невідомі підпалили кілька хат.

Наслідки нічної пожежі у таборі Фото: Катерина Сергацкова/Громадське

Конфлікт почався з того, що 30 березня голова постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Київської міської ради Андрiй Страннiков написав в фейсбуці:

«Для того, щоб не зашкодити справі, не можу зараз розкривати всі подробиці, деякі речі не можемо обговорювати публічно. І відсутність нашої реакції на «циганські» пости в цій групі пов'язана саме з цим. Хоча іноді дуже хотілось відповісти особливо в'їдливим «коментаторам». Але головне, що процес повільно, але рухається. Поки що найбільша проблема — наявність великої кількості дітей у цьому поселенні і питання, що з ними (і кому?) робити далі. Ситуація, яка зовні здається простою, насправді має свої складні нюанси».

Також депутат запропонував перенести дискусію з ФБ до «реалу», саме через те, що «далеко не все можна обговорювати тут».

«Запрошую всіх небайдужих до нашої з Віталієм Росляковим громадської приймальні, бо одної лише ФБ-активності для вирішення цього питання буде замало», — написав депутат.

1 квітня Володимир Нетребенко опубликував відео з таким підписом:

«Прошу уваги! Початок вирішення гострої проблеми з циганським табором у Дніпровському районі нашої столиці. Нам, як титульній нації потрібно зробити все для безпечного життя всіх громад на території України. Завжди можливе вирішення будь-яких проблем через розуміння та дипломатію, а особливо через діалог з явними лідерами етнічних груп. Більше 20 осіб вже виїхали з Києва!!! Поганих націй не існує! Існують погані люди!»

Нетребенко також закликав депутатів «розібратися» з табором, що спорожнів, та провести роботу з навколишніми місцевими жителями, які виступали проти ромського табору.

В ромському жіночому фонді «Чіріклі», який зокрема займається захистом прав ромів, заявили, що вважають ситуацію «жахливою».

— Ми не можемо зв'язатися з людьми, які жили в таборі, — каже президент фонду Юлія Кондур. — Ми знаємо тільки, що вони розбіглися і зараз ховаються, багато з них відключили телефони, бояться переслідувань. На щастя, обійшлося без жертв.

До речі, ще в лютому на сайті КМДА з’явилися петиція з назвою «Ліквідація НЕЗАКОННОГО поселення ромів на Нижньому Тельбіні», яка на сьогодні зібрала третину необхідних для розгляду голосів.

Фото: Катерина Сергацкова/Громадське

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: