Які шанси російської армії у вуличних боях у Бахмуті — оцінка британської розвідки

Упродовж останнього тижня, 13—20 грудня, російсько—окупаційні війська та сили ПВК «Вагнер» трохи просунулися на східній околиці міста Бахмут у Донецькій області.

Про це повідомило Міністерство оборони Великої Британії у Twitter.

«російська піхота, ймовірно, зараз укріпилася в східних промислових районах міста, а іноді просувалася до житлових районів міста. Вуличні бої тривають», — зазначили там.

Британська розвідка наголошує, що з червня 2022 року в районі Бахмута точаться інтенсивні бойові дії. Лінія фронту здебільшого проходила відкритою місцевістю навколо східних підступів до міста.

Там зауважують, що після наступу росіян на Лисичанськ і Сєвєродонецьк у липні 2022 року у війні мало затяжних широкомасштабних боїв у населених пунктах.

«З огляду на те, що міські бої потребують висококваліфікованої піхоти з чудовим керівництвом молодшого рівня, цей тип бою навряд чи підійде погано підготовленим бійцям «Вагнера» та мобілізованим резервістам російської армії», — підсумувала розвідка.

Яка ситуація на фронті?

За даними Генштаб ЗСУ, вже багато тижнів поспіль російсько-окупаційні війська на Бахмутському та Авдіївському напрямках продовжують вести штурмові дії, обстріли з танків, мінометів ствольної та реактивної артилерії по українських позиціях.

Лише впродовж 19 грудня окупанти обстріляли позиції Сил оборони в районах 25 населених пунктів. Серед них: Верхньокам’янське, Берестове, Яковлівка, Соледар, Григорівка, Бахмутське, Бахмут, Часів Яр, Кліщіївка, Андріївка, Курдюмівка, Авдіївка, Красногорівка, Мар’їнка та Новомихайлівка Донецької області.

Президент Володимир Зеленський розповів, що питання оборони на Бахмутському напрямку стало ключовим на засіданні Ставки верховного головнокомандувача. За його словами, окупанти «роблять усе, щоб там не залишилося жодної цілої стіни».