Життя

На митниці призупинили оформлення 3095 товарів через порушення прав інтелектуальної власності

31 травня, 2017 22:27
Життя/На митниці призупинили оформлення 3095 товарів через порушення прав інтелектуальної власності
Зберегти
Вигляд
За період січня-квітня 2017-го року зафіксовано 3095 випадків призупинення митного оформлення товарів за підозрою у порушення прав інтелектуальної власності.

За період січня-квітня 2017-го року зафіксовано 3095 випадків призупинення митного оформлення товарів за підозрою у порушення прав інтелектуальної власності.

Про це на брифінгу повідомив начальник управління Департаменту організації митного контролю Державної фіскальної служби Леонід Муромцев.

«Зараз до реєстру прав захисту інтелектуальної власності внесено 3435 об’єктів. За період січня-квітня 2017-го року зафіксовано 3095 випадків призупинення митного оформлення товарів за підозрою у порушення прав інтелектуальної власності. За цей період митницями ДФС заведено 5 справ про порушення митних правил, ввезення та вивезення товарів з порушенням прав інтелектуальної власності, відповідно до статті 476 Митного кодексу», — сказав він.

Водночас, він зазначив, що це стандартна практика і ніяких нововведень щодо оформлення товарів не було.

«Такі норми діють з 2000-го року. Ні про які заборони мови йти не може. Якщо правовласник протягом 10 діб не звернувся — товар просто пропускається. Якщо правовласник звернувся за захистом до нас, то всі ці посилки, які переміщуються не уповноваженими особами — призупиняються», — сказав він.

Муромцев додав, що правовласник може визначити суму, або кількість обмеження товарів.

«Наприклад, у Apple діє обмеження: не більше двох телефонів», — зазначив представник ДФС, додавши, що список товарів постійно оновлюється.

«У нас іде рутинна робота, ми кожен день вносимо товари до цього реєстру. За період з квітня по травень було внесено з 3419 до 3435 зараз. Кожен день приходять пачки заяв, ми розглядаємо їх, відмовляємо, або реєструємо», — сказав він.

Нагадаємо, 30 травня ЗМІ опублікували перелік об’єктів інтелектуального права, включений до митного реєстру, згідно з яким, митниця може не пропустити через кордон товари 1146 торговельних марок.

Пізніше директор Департаменту організації митного контролю ДФС Олексій Василенко пояснив, що митниця не пропускатиме в Україну тільки контрафактні іноземні товари.

Він також зазначив, що обмеження ввезення товарів відомих брендів, придбаних в іноземних інтернет-магазинах, відбувається тільки на вимогу правовласників або їх представників.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Більше про:
# ДФС
# митниця
Пов`язані новини