Життя / Соціальний захист

Якщо держава не сплатить монетизовану субсидію вчасно, то споживачу доведеться оплатити весь рахунок — Нафтогаз

Нафтогаз
Життя/Соціальний захист/Якщо держава не сплатить монетизовану субсидію вчасно, то споживачу доведеться оплатити весь рахунок — Нафтогаз
Зберегти
Вигляд
У Нафтогазі розкритикували урядову постанову про перехід на систему монетизованих субсидій. Зокрема, там вважають, що у разі, якщо такі субсидії не надійдуть на рахунок вчасно, то отримувачу субсидій доведеться сплачувати повний розмір платіжки.

«І маленька родзинка — якщо держава розраховуватиметься невчасно, субсидіантам доведеться сплачувати повний рахунок самостійно», — повідомили у Нафтогазі, коментуючи опублікований текст урядової постанови про запровадження субсидій.

Там зазначили, що пропонували, щоб кошти від монетизованих субсидій надходили на персональні рахунки громадян, водночас, в уряді цих рекомендацій не дослухались.

«Ми пропонували, щоб українці отримували живі гроші на власний рахунок і самостійно, без перепон розпоряджались ними. Натомість грішми й далі будуть розпоряджатись надавачі послуг», — додають в Нафтогазі.

27 грудня 2018 року уряд ухвалив постанову про перехід до системи надання субсидій у грошовій формі (монетизації). Зокрема, нею передбачено, що субсидії нараховуватимуть на персональні рахунки споживачів, відкриті в Ощадбанку, а звідти їх сплачуватимуть безпосередньо на комунальні послуги.

Зазначимо, що монетизація субсидій — це перехід до моделі, коли призначені населенню субсидії виплачуються у грошовій формі, а не у вигляді знижки у тарифах.

Раніше в уряді повідомляли, що планують завершити процес монетизації субсидій до жовтня 2019 року.

Зокрема, перехід на монетизацію субсидій відбудеться у 3 етапи. Першим етапом передбачається, що з 1 січня 2019 року монетизується субсидія для 100-150 тисяч сімей, які звернулись за субсидіями з новим пакетом документів.

Починаючи з травня відбудеться монетизація субсидій для тих домогосподарств, яким призначили субсидію на неопалювальний сезон, а з 1 жовтня відбудеться повний перехід на монетизацію субсидій.

Пов`язані новини