Британські дослідники з Кілського університету встановили, що використання усталених лайливих слів підвищує больовий поріг. Водночас використання вигаданих слів замість лайки такого ж ефекту не має.

Про це йдеться в дослідженні, оприлюдненому в науковому виданні Frontiers in Psychology.

Дослідники відібрали 92 людей, кожна з яких повторювала одне з чотирьох слів: «fuck» (лайливе слово в англійській мові), вигадані «fouch» і «twizpipe» (які мали імітувати лайливі слова) та нейтральне слово без лайливого забарвлення.

Больовий поріг і чутливість до болю учасників дослідження порівнювали з контрольною групою, яка вимовляла нейтральне слово.

З’ясувалося, що повторення «fuck» збільшило больовий поріг на 32%, тоді як чутливість до болю зменшилася на 33%. Вигадану лайку «fouch» і «twizpipe» учасники оцінили як більше веселі слова; їхнє повторення на больовий поріг і чутливість до болю не вплинуло.

«Наші дані повторюють попередні свідчення про те, що повторення лайливого слова в постійному темпі й голосі сприяє меншій чутливості до болю, а також підвищує больовий поріг», — зазначають дослідники.

Утім вони не пояснили, чому саме лайка полегшує біль, припустивши, що, можливо, більш роль тут грає емоційне збудження від неї, аніж певний ефект відволікання від відчуття болю.

Поділитись: