УКРАЇНА

Янукович просив Польщу, Францію та Німеччину ввести війська в Україну — адвокат

8 червня, 2018 23:15
УКРАЇНА/Янукович просив Польщу, Францію та Німеччину ввести війська в Україну — адвокат
Зберегти
Вигляд
Окрім листа екс-президента Віктора Януковича російському лідеру Володимиру Путіну, існували також аналогічні листи Януковича до лідерів Польщі, Німеччини та Франції.

Окрім листа екс-президента Віктора Януковича російському лідеру Володимиру Путіну, існували також аналогічні листи Януковича до лідерів Польщі, Німеччини та Франції.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив адвокат екс-президента Ігор Федоренко.

«Янукович звертався до Путіна з приводу проведення консультацій з урегулювання ситуації в Україні і з питання можливості застосування, в тому числі Збройних сил (Росії, — ред.)», — сказав Федоренко.

«Але перед цим він звертався з аналогічним проханням і до Польщі, і до Німеччини і до Франції щодо консультацій та можливості застосування збройних сил, але не було ніякої реакції… Є документальне підтвердження, але його немає у матеріалах справи», — додав адвокат.

Водночас він наголосив, що офіційного підтвердження такого звернення від Франції, Німеччини та Польщі немає. «Ми звертались до МЗС Польщі, Німеччини та Франції, ми звертались до осіб, які безпосередньо підписали листа…», — пояснив Федоренко.

Адвокат додав, що Німеччина та Франція нібито підтвердили такі листи неформально для сторони захисту. «Єдина сторона, від кого ми не отримали ніякого підтвердження, це Польща», — сказав Федоренко.

Крім того, адвокати просили суд допитати французьких та німецьких дипломатів для підтвердження цієї інформації. Однак, суд відмовив у такому допиті.

За його словами, стороні обвинувачення відомо про ці листи Януковича.

Водночас прокурор Генпрокуратури Руслан Кравченко, який виступає стороною обвинувачення у справі Януковича, зазначив, що дані листи долучались стороною захисту, але підтвердження адвокати так і не надали.

«Про дані листи відомо від сторони захисту, але немає будь яких підтверджень, що ці листи відправлятись та доставались до адресатів. Навіть свідок захисту сказав, що не знає, чи доставались ці листи чи ні. Цей свідок нібито відправляв дані листи», — наголосив він.

4 березня 2014 року покійний постпред Росії в ООН Чуркін зачитав на позачерговому засіданні Ради безпеки ООН лист Януковича до Путіна з проханням використати російські збройні сили для захисту населення України.  25 листопада 2016 року Янукович в Ростові-на-Дону підтвердив, що просив Путіна ввести війська в Україну.

Тоді ж в березні 2017 в Генпрокуратурі Росії заявили, що не було ніякого звернення Януковича про використання російських військ на території України.

У січні минулого року секретаріат ООН надав українській стороні фотокопію заяви екс-президента України Віктора Януковича від 1 березня 2014 року із проханням ввести російські війська на територію України. Згодом було оприлюднено фото копії листа Януковича до Путіна з вимогою ввести війська в Україну.

Президент-утікач звинувачується в державній зраді, пособництві представникам влади Росії, умисних діях, учинених з метою зміни державного кордону України, встановленого Конституцією та веденні агресивної війни. За цими статтями колишньому президентові загрожує до 15 років ув’язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

Пов`язані новини