Фото:

iScience

Учені Науково-технічного інституту Японії змогли успішно запилити квітки грушевих дерев за допомогою мильних бульбашок. Тепер вони пропонують використовувати цю техніку, аби вирішити проблему із запиленням рослин — її причиною є скорочення популяції бджіл в усьому світі.

Про це вони написали в науковому виданні iScience.

Так, дослідники змогли успішно «закріпити» пилок на плівці мильної бульбашки, використовуючи пістолет для стрільби бульбашками, в 95% випадків. Пістолет одразу скеровували на квітку — таким чином на неї й потрапляла бульбашка, а отже, й пилок.

Тепер японські вчені намагаються досягти того ж ефекту за допомогою безпілотників — так можна буде діставати квіток, розташованих у важкодоступних місцях. Поки що дрони ушкоджують квітку, не даючи їй запилитися.

За словами одного з авторів дослідження Ейріко Міяко, на таку ідею його наштовхула гра в мильні бульбашки із сином. Лабораторним чином він зміг підтвердити, що мильна плівка бульбашки здатна переносити пилок, і після цього зміг із колегою показати, що так можна запилювати квітки.

Поділитись: