Уряд Японії направив протест після заяви глави Міноборони РФ про намір розташувати дивізію на Курильських островах в 2017 році.

Уряд Японії направив дипломатичними каналами протест Москві після заяви глави Міноборони Росії Сєргєя Шойгу про намір розташувати дивізію на Курильських островах в 2017 році.

Про це, повідомив генеральний секретар японського уряду Есіхіде Суга, передає «РИА-Новости».

«Протест був спрямований дипломатичними каналами 22 і 23 числа. Сумно, якщо ВС Росії посилять військову присутність на північних територіях. Це йде врозріз із позицією нашої держави», — підкреслив Суга.

Раніше міністр оборони Росії заявив, що «триває активна робота щодо захисту Курил», де в цьому році також «повинна розташуватися дивізія».

Раніше Японія висловила протест через присвоєння назв Курильським островам.

Один із них отримав назву острова Дерев'янко — на честь генерал-лейтенанта Кузьми Дерев'янка, який поставив підпис з боку СРСР під актом про капітуляцію Японії в 1945 році.

Нагадаємо, суперечка стосовно Курильських островів між Росією та Японією триває ще від кінця Другої світової війни, коли радянські війська окупували території, які Японія називає «північними». 

За Сан-Франциським мирним договором 1951 року, Токіо відмовилося від своїх прав на Курили і Південний Сахалін. Однак СРСР не підписав цей документ, в результаті там не вказано, на користь якої країни Японія відмовилася від цих територій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія розмістила новітні ракети на спірних з Японією Курилах

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile