Японія висловила протест Південної Кореї через манговий мус, який подаватимуть 27 квітня на зустрічі південнокорейського президента Мун Чже Іна з лідером КНДР Кім Чен Ином. На ньому зображений спірні між Південною Кореєю та Японією острови Ліанкур.

Японія висловила протест Південної Кореї через манговий мус, який подаватимуть 27 квітня на зустрічі південнокорейського президента Мун Чже Іна з лідером КНДР Кім Чен Ином. На ньому зображений спірні між Південною Кореєю та Японією острови Ліанкур.

Про це повідомляє Reuters.

Кухарі заздалегідь оголосили меню на зустріч глав держав і виклали фотографії страв. На десерт планували приготувати манговий мус, прикрашений шоколадною пластиною із зображенням Корейського півострова. На карті також є острови Ліанкур (в Кореї їх називають Токто, в Японії - Такесіма), на які претендує Японія.

Даний архіпелаг знаходяться в західній частині Японського моря. Японія включила острови до складу своєї держави на початку XX століття. Після Другої світової війни вони відійшли Південній Кореї. Японія вважає острови «споконвічною японською територією».

У зв'язку з інцидентом МЗС Японії викликало дипломатичного представника Південної Кореї для пояснення ситуації та попросило прибрати десерт з меню.

Нагадаємо, 20 квітня КНДР та Південна Корея встановили пряму телефону лінію зв'язку між офісами глав держав. 

Поділитись: