Ракета-носій класу H-IIB з вантажівкою HTV-7 на борту стартувала з космічного центру Японії увечері 22 вересня.

Японія запустила на Міжнародну космічну станцію космічну вантажівку HTV-7, яка має доставити корисний вантаж, нові необхідні для життя астронавтів літій-іонні батареї та прототип першого космічного ліфта.

Про це повідомляє NASA.

Ракета-носій класу H-IIB з вантажівкою HTV-7 на борту стартувала з космічного центру Японії увечері 22 вересня.

На HTV-7 вантаж розмістили у двох відділеннях. В одному з них — подвійний наносупутник STARS-Me. Він складається з двох супутників, з’єднаних 10-метрових тросом, який має розмотатися після запуску з МКС. Після цього спеціальний контейнер має переміщуватися уздовж натягнутого тросу. Саме так учені планують протестувати прототип міні-космічного ліфту.

Як додає N+1, тип кораблів HTV-7 є найбільш вантажопідйомним серед усіх вантажних апаратів, які сьогодні використовують для доставки вантажу на станцію. Максимальна маса корисного навантаження HTV-7 — 6,2 тонни.

Раніше повідомлялося, що японська компанія планує запустити на орбіту першу тестову модель космічного ліфта. Пізніше Японія відклала запуск ракети з вантажем для МКС та космічним ліфтом.

Тестовий ліфт виглядає як коробка розміром 6х3х3 сантиметрів. Якщо вченим вдасться запустити його в космосі — це дасть підтвердження тому, що сама ідея ліфту в невагомості може існувати.

За експериментом спостерігатимуть з камер супутників. Утім, ідея проекту ще далека від кінцевої мети справжнього великого космічного ліфту. Учені гадають, що його можна буде втілити в життя щонайменше до 2050 року та згодом не лише ракетами відправляти людей у космос.

Уперше ідею космічного ліфту висунув російський вчений Костянтин Циолковський в 1895 році. З того часу вчені замислюються над розробкою технологій, які на сьогодні досі не дозволяють створити такий ліфт.

Головна проблема проекту — це матеріали, адже для того, щоб підняти вантаж у космос, необхідна величезна противага.

Поділитись: