Міністерство юстиції Японії опитало осіб іноземного походження щодо ставлення до них з боку корінних японців. Результати виявились сумними.

Близько 40% іноземців у Японії стикаються з відмовами у оренді житла, і майже чверть не може працевлаштуватися. Такі факти дискримінації у етнічно-однорідному японському суспільстві викривають результати опитування, проведеного Міністерством юстиції, пише Reuters.

Причинами проведення цього опитування стала рекордна кількість залучених до підготування Олімпійських ігор у Токіо в 2020 році іноземних робітників та спеціалістів.

Імміграція залишається чутливою темою для країни, де високо цінують культурну однорідність, а іноземці складають менше 2% населення.

Знання мови не було проблемою — 95% тих, кому відмовили у роботі, і 90% тих, хто не зміг орендувати житло, спілкуються японською щонайменше добре.

«Орендодавець заявив, що я не можу жити у його квартирі через мою національність. Я народилась і виросла в Японії, і японська мова — єдина, яку я знаю. В Японії досі так багато упереджень і дискримінації», — розповіла 50-річна жінка корейського походження.

Опитування було проведено з метою кращого розуміння рівня дотримання прав людини серед іноземців і знаходження шляхів до їх захисту.

З 18,5 тис. респондентів відповіли всього 4,252 тис. Більше половини з них були корейцями та китайцями, а близько 40% з опитуваних проживають в країні більше десяти років.

20% опитуваних, які шукали роботу в останні 5 років, сказали, що отримували нижчу платню, аніж етнічні японці на тих самих посадах. Більше 17% не змогли отримати підвищення по службі через своє іноземне походження.

Біля 13% сказали, що їхні умови праці були гірші, за умови співробітників-японців. Також вони мали довший робочий день і менше вихідних.

Згідно з останніми даними Міністерства юстиції, дискримінація також включає випадки невиплати зарплати групам іноземних стажерів.

30% опитуваних заявили, що їх ображають та дискримінують час від часу або постійно.

«Одного разу, коли я спробувала зайти у маленьку крамницю в Харадзюку (квартал в Токіо, — ред.), персонал сказав мені, що вона лише для японців», — розповіла двадцятирічна бразилійка.

«Японія — мій дім, і я люблю Японію, але дискримінація іноземців тут глибоко укорінена. Я бажаю суспільства, яке визнає різноманітність», — розповіла кореянка похилого віку.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

 

Поділитись: