Уряд Японії офіційно оголосив про вихід Міжнародної китобійної комісії. Країна відновить комерційний китобійний промисел з липня 2019 року у своїх територіальних водах та економічній зоні.

«Протягом своєї довгої історії Японія використовувала китів не тільки як джерело білка, але і для безлічі інших цілей. Китобійний промисел особливо популярний на місцевому рівні, що дозволяє розвивати культуру використання китів», - йдеться у заяві японської влади.

Директор японського підрозділу Greenpeace Сем Еннслі назвав дії уряду порушенням міжнародних домовленостей і закликав Токіо подбати про збереження морської екосистеми й не відновлювати промисел.

Міжнародна китобійна комісія, членом якої досі була Японія, заборонила промисел китів з 1986 року. Відтоді китів в Японії добували виключно у межах наукових квот.

Нагадаємо, з червня 2018-го в Ісландії знову відновили полювання на китів після дворічної перерви. Їх використовують, насамперед, для видобутку китового жиру, що слугує паливом та використовується в промисловості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені відслідковуватимуть популяції китів через супутники

Поділитись: