Японські науковці виявили, що вік людини не впливає на її сприйнятливість до коронавірусної інфекції. Це помітили, проаналізувавши дані країн із найбільшими «піковими» показниками епідемії.

Про це пише Naked Science.

Для свого дослідження науковці з Університету Хоккайдо, Університету Хіросіми і Юкіхіко Накаті та Університету Аояма Гакуін взяли дані з трьох країн ㅡ Італії, Іспанії та Японії. Ці держави звітували про найбільші показники захворювань і мали найбільш повні та репрезентативні дані у відкритих джерелах.

Вчені створили моделі сприйнятливості до інфекції залежно від віку, де перевіряли можливі «сценарії захворювань» через симуляції.

У першому варіанті симуляції вік впливав на сприйнятливість до вірусу, але не позначався на тяжкості хвороби та смертності. А в другому навпаки — не позначався на ймовірності захворіти, але впливав на перебіг хвороби та шанс загинути. Найближчими до реальних виявилися результати саме другої симуляції.

Так учені зробили висновок, що діти, підлітки, дорослі та літні люди за схожих умов мають ідентичні шанси заразитися. Якщо відмінності і є, то вони незначні.

Що ще відомо про коронавірус?

Дослідження вірусу SARS-CoV-2 все ще тривають, однак науковці вже точно можуть сказати, що здебільшого вірус передається через повітря. При цьому заразитися можна навіть на відстані більше ніж 1,5 метра від інфікованої людини, якщо ви перебуваєте в погано провітреному приміщенні.

Також коронавірус може переживати низькі температури та заражати людину після розморожування (наприклад, у заморожених продуктах), може жити до 28 днів на твердих поверхнях (наприклад, на екрані гаджета або банкнотах) та може заражати людину повторно.

Як себе захистити?

Поки немає вакцини від COVID-19, у громадських місцях (магазини, громадський транспорт) рекомендують носити захисну маску, не торкатися руками обличчя, дотримуватися дистанції не менше, ніж 1,5 м одне від одного, а також часто мити руки та користуватися антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря та самоізолюйтеся.

Поділитись: