Японський зонд Hayabusa2 показав поверхню астероїда Ryugu та його незвичайне обертання

Космічний апарат Hayabusa2 зобразив обертання астероїда Ryugu ідеталі його поверхні. Спостереження показали, щоповерхня астероїда вкрита кратерами, анапрямок його обертання навколо своєї осі відрізняється від напрямку обертання більшості планет вСонячній системі.

Космічний апарат Hayabusa2 зобразив обертання астероїда Ryugu і деталі його поверхні. Спостереження показали, що поверхня астероїда вкрита кратерами, а напрямок його обертання навколо своєї осі відрізняється від напрямку обертання більшості планет в Сонячній системі.

Про це повідомляє BBC.

Основним завданням міжпланетної місії Hayabusa2 є доставка ґрунту з поверхні астероїда 162173 Ryugu, який належить до астероїдів класу С і рухається по витягнутій орбіті між Землею і Марсом.

Вважається, що астероїди такого класу найбільш поширені в Сонячній системі та можуть нести в собі інформацію про склад протосонячної туманності.

Апарат запустили в космос 3 грудня 2014 року, а на початку червня станція почала фазу підльоту до астероїда. Її прибуття до астероїда намічено на 27 червня.

В липні почнеться активна фаза місії, яка триватиме приблизно півтора року. Протягом цього часу апарат буде досліджувати Ryugu з орбіти, спустить на його поверхню дослідницький модуль, а також візьме пробу ґрунту, після чого станція відправиться назад до Землі та скине капсулу з речовиною астероїда в грудні 2020 року.

13 червня станція отримала нові фотографії Ryugu, на яких стала помітна його форма, а 14-15 червня зробила серію з 52 кадрів, з яких вчені змонтували анімацію обертання астероїда. Знімки зробили навігаційною камерою ONC-T (Optical Navigation Camera — Telescopic), відстань до Рюгу під час знімання змінювалося від 700 до 650 кілометрів.

Виявилося, що Ryugu має кутасту форму, а його поверхня покрита кратерами. До того ж, вісь обертання астероїда майже перпендикулярна до площини екліптики, а напрямок його обертання має ретроградний характер, як і передбачалося раніше.

Це означає, що напрямок його обертання протилежна напрямку обертання більшості планет і Сонця в нашій системі (крім Венери й Урана, які теж обертаються «не в ту» сторону). Період обертання астероїда оцінюється в 7,6 години. Ця інформація дуже важлива для розуміння властивостей астероїда і його подальшого вивчення.

Раніше ми розповідали, що індійські дослідники знайшли екзопланету, де рік триває 19,5 днів.