Технології

Японський зонд Hayabusa2 показав поверхню астероїда Ryugu та його незвичайне обертання

18 червня, 2018 18:50
Технології/Японський зонд Hayabusa2 показав поверхню астероїда Ryugu та його незвичайне обертання
Зберегти
Вигляд
Космічний апарат Hayabusa2 зобразив обертання астероїда Ryugu і деталі його поверхні. Спостереження показали, що поверхня астероїда вкрита кратерами, а напрямок його обертання навколо своєї осі відрізняється від напрямку обертання більшості планет в Сонячній системі.

Космічний апарат Hayabusa2 зобразив обертання астероїда Ryugu і деталі його поверхні. Спостереження показали, що поверхня астероїда вкрита кратерами, а напрямок його обертання навколо своєї осі відрізняється від напрямку обертання більшості планет в Сонячній системі.

Про це повідомляє BBC.

Основним завданням міжпланетної місії Hayabusa2 є доставка ґрунту з поверхні астероїда 162173 Ryugu, який належить до астероїдів класу С і рухається по витягнутій орбіті між Землею і Марсом.

Вважається, що астероїди такого класу найбільш поширені в Сонячній системі та можуть нести в собі інформацію про склад протосонячної туманності.

Апарат запустили в космос 3 грудня 2014 року, а на початку червня станція почала фазу підльоту до астероїда. Її прибуття до астероїда намічено на 27 червня.

В липні почнеться активна фаза місії, яка триватиме приблизно півтора року. Протягом цього часу апарат буде досліджувати Ryugu з орбіти, спустить на його поверхню дослідницький модуль, а також візьме пробу ґрунту, після чого станція відправиться назад до Землі та скине капсулу з речовиною астероїда в грудні 2020 року.

13 червня станція отримала нові фотографії Ryugu, на яких стала помітна його форма, а 14-15 червня зробила серію з 52 кадрів, з яких вчені змонтували анімацію обертання астероїда. Знімки зробили навігаційною камерою ONC-T (Optical Navigation Camera — Telescopic), відстань до Рюгу під час знімання змінювалося від 700 до 650 кілометрів.

Виявилося, що Ryugu має кутасту форму, а його поверхня покрита кратерами. До того ж, вісь обертання астероїда майже перпендикулярна до площини екліптики, а напрямок його обертання має ретроградний характер, як і передбачалося раніше.

Це означає, що напрямок його обертання протилежна напрямку обертання більшості планет і Сонця в нашій системі (крім Венери й Урана, які теж обертаються «не в ту» сторону). Період обертання астероїда оцінюється в 7,6 години. Ця інформація дуже важлива для розуміння властивостей астероїда і його подальшого вивчення.

Раніше ми розповідали, що індійські дослідники знайшли екзопланету, де рік триває 19,5 днів.

Пов`язані новини