Європейський банк реконструкції та розвитку та Міністерство фінансів України підписали договір гарантії, який передбачає надання Укренерго 149 мільйонів євро кредитних гарантій на модернізацію обладнання на високовольтних підстанціях.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Окрім модернізації обладнання, залучені Укренерго кошти спрямують на встановлення автоматизованих систем керування технологічними процесами на 12 підстанціях. Також коштом кредиту, залученого під гарантії ЄБРР, планують запровадити цифрові технології у системі керування електромережами Укренерго.

«Сьогодні ми робимо перший крок в новій історії компанії, що дозволить здійснити ряд ефективних заходів для реалізації стратегії її розвитку. І ми тішимося, що підтримка наших партнерів з ЄБРР допомагає поступово наблизитись до європейських стандартів у цій галузі», — повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова, передає прес-служба Мінфіну.

Нагадаємо, що напередодні Мінфін змінив організаційну форму Укренерго та зробив компанію приватним акціонерним товариством.

У Мінфіні зазначають, що реформа Укренерго сприятиме ефективному запровадженню законодавства про ринок електроенергії відповідно до європейської практики. Зокрема, мова йде про відокремлення контролю за виробництвом електроенергії та її передачею. Реалізація цього кроку є однією з умов отримання Україною наступного траншу ЄС на 500 мільйонів євро.

Укренерго — державна компанія, що обслуговує магістральні та міждержавні лінії енергопередач, а також централізовану диспетчерську об’єднаної енергосистеми України.

6 лютого 2019 року компанію передали в управління Мінфіну в межах запровадження Україною енергетичного законодавства ЄС.

Поділитись: