ENRU

ЄБРР та Нацбанк не бачать необхідності у створенні Антикорупційного суду

Національний банк України та Європейський банк реконструкції та розвитку не бачать необхідності у створенні антикорупційного суду в Україні.

До такого висновку дійшли Катерина Рожкова, заступник голови Національного банку України та Франсіс Маліж, управляючий директор ЄБРР по Східної Європі під час дискусії на Ukrainian Financial Forum 2017, організованому ICU.

«Створення Антикорупційного суду не вирішить проблему корупції. Якщо ми дивимось на ті галузі, що вже були реформовані, ми бачимо, що всі реформи, що сьогодні проводяться, є антикорупційними, бо знищують корупцію — і медична, і освітня, і газова. Ми повинні думати про майбутнє, ми повинні створювати систему, де немає місця корупції. Бо корупція — не в суді, а в голові», — переконана Рожкова.

Маліж зазначив: у Франції всі суди — антикорупційні, бо в них немає корупції.

«Антикорупційні суди — це тимчасовий механізм для України. Це не практично, я не раджу лідерам це запроваджувати», — заявив він.

Напередодні  Transparency International знову закликала створити в Україні Антикорупційний суд

Раніше президент Порошенко заявив, що у нього «немає півтора роки, поки створиться Антикорупційний суд», тому потрібно створювати Антикорупційну палату при діючому суді. Також проти створення Антикорупційного суду виступив генпрокурор Юрій Луценко. 

26 квітня представництво ЄС заявило, що очікує ухвалення закону про Антикорупційний суд у найближчі місяці.