Президент Петро Порошенко заявив, що створення Антикорупційного суду в Україні може зайняти 1,5 – 2 роки, тому треба створити Антикорупційну палату при існуючих судах зараз.

Президент Петро Порошенко заявив, що створення Антикорупційного суду в Україні може зайняти 1,5 - 2 роки, тому треба створити Антикорупційну палату при існуючих судах.

Про це він сказав під час форуму YES у Києві.

«У мене немає півтора роки, щоб був створений Антикорупційний суд. Підніміть руку, у вас є Антикорупційний суд?», — звернувся Порошенко до учасників заходу і зауважив, що у країнах, де ведеться успішна боротьба з корупцією, такого суду нема. 

Голова держави зазначив, що законопроект про Антикорупційний суд зареєстрований в Раді, але терміни створення Верховного суду вказують на те, що орган буде створюватися кілька років.  

«В такій ситуації ми можемо створити Антикорупційну палату наступного місяця. І тоді якщо у 19-20 році створиться Антикорупційний суд – ми будемо раді... Але кожен день без палати є небезпечним», — сказав Порошенко.

Він наголосив, що першочерговим у антикорупційній політиці є аудит НАБУ. 

«Нам потрібен незалежний аудит антикорупційної системи в Україні. Особливо зараз, коли у нас вже півтори роки до виборів, ми від професійного обговорення ппереходимо до політичних перепетій і боротьби», — сказав Порошенко.

13 липня на прес-конференції у Києві Юнкер заявив, що створення Палати з протидії корупції в судовій системі буде достатнім.

Депутатка Європарламенту Ребекка Хармс заявила, що здивована заявою Юнкера щодо створення антикорупційної палати. У Національному антикорупційоному бюро заявили, що в Україні немає альтернативи створенню окремого Антикорупційного суду.

Водночас у представництві Євросоюзу в Україні заявили, що немає значення, як цей орган «називатиметься та яким чином буде створений, а головне, щоб він був незалежним».

Раніше ЄС наполягав на створенні спеціального Антикорупційного суду. А Transparency International EU виступила проти створення антикорупційних палат в Україні.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: