Генпродюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич не пройшла співбесіду в Нацагентстві з питань державної служби. Сінкевич була єдиною кандидаткою, яка пройшла кілька етапів конкурсного відбору на посаду голови Держкіно.

Про це Сінькевич написала у Facebook.

За процедурою, після конкурсу претендентка має пройти співбесіду в Нацагентстві з питань державної служби та Міністерстві культури, молоді та спорту. Лише після цього з кандидаткою можуть підписати контракт.

Причина відмови — недостатня кількість балів за одним із пунктів співбесіди.

Ексголова Держкіно Пилип Іллєнко назвав цю ситуацію «драматичною та кризовою».

«Я не уявляю, хто тепер взагалі погодиться брати участь в подальших конкурсах на цю посаду. Наступному голові Держкіно раджу подавати у відставку одразу після отримання пропозиціїї його очолити. Збережете час та нерви, принаймні», — зазначив Іллєнко.

Юлія Сінькевич з 2013 року є генеральною продюсеркою Одеського міжнародного кінофестивалю, членкинею наглядової ради та співзасновницею Української кіноакадемії, членкинею Європейської кіноакадемії, Національної спілки кінематографістів України та Українського оскарівського комітету. Навчалася на юридичному факультеті Могилянки, в консерваторіях Києва та Сан-Франциско.

Під час публічного представлення своєї програми Сінькевич окреслила головні напрями діяльності на посаді: державна підтримка кінотеатрів у невеликих містах (планувала збільшити їх кількість утричі), сприяння кращій дистрибуції фільмів за кордоном, підтримка фестивалів та співпраця з іншими культурними інституціями, як-от з Українським культурним фондом та Українським інститутом. Крім цього, Сінькевич планувала встановити межу максимального фінансування фільмів державою та провести в Києві церемонію нагородження Європейської кіноакадемії.

На підтримку Сінкевич вже виступили декілька кіноорганізацій. Одеський міжнародний кінофестиваль ініціював написання колективного листа на ім’я президента Зеленського та міністра культури Бородянського.

Дистрибюторська компанія Arthouse Traffic також підтримала Сінкевич та закликала 25 листопада з 9 ранку підходити до будівлі Національного агентства України з питань державної служби на безстрокову акцію підтримки Сінкевич.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile