Єрмак обіцяє, що Зеленський подасть новий законопроєкт про в'язницю за брехню в деклараціях
Президент України Володимир Зеленський подасть новий законопроєкт, який передбачатиме запровадження ув’язнення за брехню в деклараціях. Нещодавно депутати ухвалили закон, у якому відсутня така форма покарання.
У цьому переконує очільник Офісу президента Андрій Єрмак. Заяву він зробив в інтерв'ю журналістам 28 грудня, передає «Інтерфакс-Україна».
За його словами, документ внесуть в Раду у січні 2021 року.
«Новий законопроєкт про відповідальність за порушення антикорупційного законодавства президент подасть у січні 2021 року. Цей законопроєкт передбачатиме не обмеження волі, а позбавлення її», — сказав Єрмак.
Навіщо це?
Хоч і Рада відновила відповідальність за брехню в деклараціях, яку скасував Конституційний суд, новий закон не передбачає ув'язнення за таке порушення. Хоч раніше така форма покарання була. Документ підписав і Зеленський, але тепер хоче подати новий.
У Національному агентстві з питань запобігання корупції заявляли про ухвалений закон, що він створює «санаторні умови» для посадовців, які подали недостовірну інформацію. Адже він не передбачає ув'язнення, а лише обмеження волі. Тобто у разі доведення вини посадовець перебуватиме у виправному центрі.
«Де він зможе вільно користуватися засобами зв’язку (телефоном, інтернетом) та залишати центр за дозволом його керівництва. Також через 6 місяців може бути розглянута можливість щодо взяття цієї особи на реєстрацію — їй більше не потрібно буде перебувати в центрі, а лише час від часу приходити до нього», — наголошують у НАЗК.
Рішення Конституційного суду
27 жовтня КС визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників і суддів у формі штрафу чи позбавлення волі за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації.
До того часу посадовці за недостовірне декларування могли отримати від 5 до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років.
Також 27 жовтня КСУ закрив доступ до е-декларацій чиновників, а НАЗК позбавив ключових повноважень. НАБУ та Національне агентство з питань запобігання корупції просили ухвалити законопроєкт про відновлення відповідальності за недостовірну інформацію в деклараціях до кінця грудня, інакше чиновників не можна б було притягнути до відповідальності за брехню в деклараціях за 2020 рік.
- Поділитися: