НАБУ і ДБР закрили ще шість справ через рішення Конституційного суду. У переліку є Філатов та суддя КСУ
Національне антикорупційне бюро і Державне бюро розслідувань закрили ще шість кримінальних справ щодо недостовірного декларування. Причиною є рішення Конституційного суду, який визнав кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях неконституційною.
Про це повідомляє пресслужба Нацагентства з питань запобігання корупції.
У НАЗК наголошують, що відкрили ці справи після встановлення ознак недостовірного декларування за результатами перевірки декларацій.
Зокрема, НАБУ довелося закрити справи:
- Ігоря Шкірі, народного депутата 8-го скликання, колишнього члена «Партії регіонів». Він не задекларував майно на суму у 63 млн грн. Зокрема, 6 земельних ділянок, які належать його дружині;
- Бориса Філатова, Дніпровського міського голови. У його деклараціях за 2016 і 2017 роки виявлено недостовірні відомості на суму у 485,8 тис. грн та 519,7 тис. грн відповідно;
- Ірини Завгородньої, судді Конституційного суду. Вона не задекларувала авто Land Rover вартістю 615,3 тис. грн, яке належить її чоловіку. Вона була серед тих суддів КСУ, які голосували за скасування відповідальності (тобто це прямий конфлікт інтересів);
- Андрія Павелка, народного депутата 8-го скликання та голови Української асоціації футболу. Він, зокрема, не вказав члена сім’ї (цивільну дружину) та її майно (авто Bentley Continental, Land Rover Range Rover, користування квартирою);
- Станіслава Рички, судді Заводського районного суду м. Кам’янського Дніпропетровської області (загальна сума недостовірних відомостей — 1,6 млн грн).
Крім того, ДБР закрило справу щодо начальника слідчого відділу Покровського відділення поліції в Дніпропетровській області Сергія Удовенка. Він не задекларував кошти на суму у 762 тис. грн.
У НАЗК додали, що з травня 2020 року відомство встановило недостовірні відомості у 97 деклараціях. Однак через рішення КСУ притягнути до відповідальності цих осіб наразі неможливо.
Рішення Конституційного суду
27 жовтня КС визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників і суддів у формі штрафу чи позбавлення волі за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації.
До того часу посадовці за недостовірне декларування могли отримати від 5 до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років.
Також 27 жовтня КСУ закрив доступ до е-декларацій чиновників, а НАЗК позбавив ключових повноважень. НАБУ та Національне агентство з питань запобігання корупції просили ухвалити законопроєкт про відновлення відповідальності за недостовірну інформацію в деклараціях до кінця грудня, інакше чиновників не можна б було притягнути до відповідальності за брехню в деклараціях за 2020 рік.
Зазначимо, що депутати відновили відповідальність за брехню у деклараціях, але без можливості ув'язнення.
- Поділитися: