Єрмак вважає, що Червоний Хрест має прибути на лінію розмежування 17 жовтня

Глава Офісу президента Андрій Єрмак вважає, що представники Червоного Хреста мають прибути на лінію розмежування на сході України 17 жовтня.

Про це повідомили в ОП.

Єрмак наголосив, що це «стало б дуже важливим кроком». 15 жовтня він провів розмову в режимі відеозв’язку з новою президенткою Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Мір'яною Еггер, яка вступила на посаду в жовтні.

Єрмак закликав її зробити все можливе для відправлення місії Червоного Хреста до колонії в Оленівці на тимчасово окупованій території Донецької області, де внаслідок організованого росіянами теракту було вбито понад 50 захисників України.

Глава ОП запевнив, що Україна зі свого боку готова всіляко сприяти такій місії.

«Сьогодні — критичний момент. Ця війна є випробуванням для всіх: для України, для міжнародних організацій», — сказав він.

Єрмак переконаний, що 17 жовтня представники Червоного Хреста мають прибути на лінію розмежування на сході України.

Еггер зі свого боку запевнила, що отримання доступу до військовополонених в Оленівці є її пріоритетом: «Ми продовжимо вимагати отримання доступу».

Ультиматум Червоному Хресту

13 жовтня президент України Володимир Зеленський розкритикував Міжнародний комітет Червоного Хреста за те, що вони досі не відвідали українських військовополонених в окупованій Оленівці.

Того ж дня голова Офісу президента Андрій Єрмак поставив «ультиматум», щоб організація спрямувала туди свою місію впродовж трьох днів. Радник Єрмака Михайло Подоляк пояснив: в ОП готові поставити на міжнародному рівні питання про розформування МКЧХ і створення альтернативної структури в тому разі, якщо МКЧХ і надалі не виконуватиме своїх прямих функцій.

У відповідь на критику МКЧХ заявив, що «поділяє розчарування» від того, що не може відвідати всіх українських військовополонених.

Нагадаємо, після організованого росіянами теракту в колонії окупованої Оленівки, внаслідок якого загинули понад 50 полонених «азовців», ані Червоний Хрест, ані місія ООН не відвідали там полонених українців.

Відповідно до Женевської конвенції сторони в міжнародному збройному конфлікті зобов'язані надати МКЧХ негайний доступ до всіх військовополонених і право їх відвідувати. А втім, росія ігнорує цей документ.